Dla wielu osób urlop kojarzy się z błogim lenistwem, opalaniem i kąpielą w basenie, morzu lub oceanie. Jednak są osoby, które nie potrafią usiedzieć długo i bezczynnie w jednym miejscu i wolą czas wolny spędzić bardziej aktywnie. Jedną z takich form są wycieczki objazdowe, dzięki którym można zwiedzić wiele ciekawych miejsc, a i na wypoczynek na pewno nie zabraknie miejsca.

Pierwszym z polecanych miejsc do zwiedzenia w trakcie wakacji jest Paryż, do którego można dotrzeć zarówno samolotem, jak i autobusem. Biura podróży zapewniają zakwaterowanie w hotelu położonym w samym centrum miasta, z którego blisko jest do wszystkich kluczowych miejsc i zabytków, np. Wieży Eiffla, muzeum Luwr czy Pól Elizejskich. Oprócz tego ułożony jest cały program zwiedzania z polskojęzycznym pilotem. Dlatego warto wybrać wycieczki objazdowe po Paryżu nawet wtedy, gdy nie zna się żadnego obcego języka.

Kolejnym miejscem może być niesamowita Gruzja i zwiedzanie największych jej miast, od Batumi, przez Gori, aż do Monastyr Bodbe. W tydzień można objechać aż ok. 1500 km, zaliczając po drodze przejazd Gruzińską Drogą Wojenną, zwiedzanie miasteczka położonego u stóp nieczynnego już wulkanu, degustację tamtejszego wina, a także można podziwiać architekturę sakralną i przepiękne krajobrazy. Odwiedzając Gruzję, można zobaczyć, jak odradza się ona na nowo.

Wśród wycieczek objazdowych warto wymienić również wyprawę jeepami 4×4 po Albanii z noclegiem w namiocie. To prawdziwy obóz przetrwania dla osób żądnych przygód i adrenaliny. Przejazdy odbywają się nieprzetartymi, dziewiczymi szlakami, z dala od tłumów turystów. Oczywiście w planie wycieczki jest również miejsce na zwiedzanie większych miast Albanii i ich zabytków. W trakcie jazdy można podziwiać piękno natury, która nie została jeszcze zniszczona działaniem człowieka. Cała trasa wycieczki wynosi ok. 1100 km.

Autor zewnętrzny