WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ NATURY

Coraz silniejszy trend, który znajduje też coraz większą liczbę zwolenników – zrównoważony sposób pozyskiwania składników, eko opakowania, działania nakierowane na świadome wykorzystanie materiałów i zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Producenci kosmetyków coraz śmielej realizują ideę świadomego wykorzystywania zasobów naszej planety.

Staramy się świadomie minimalizować ilość zanieczyszczeń i odpadów, które każdego dnia wpływają na kondycję naszej Planety. Wiemy już, że jednorazowe plastikowe butelki nie są najlepszym rozwiązaniem i kupujemy je coraz rzadziej lub wcale. Czy pamiętamy jednak o tym, kiedy rozpoczynamy nasz codzienny rytuał pielęgnacyjny – bierzemy kąpiel, wklepujemy krem do twarzy lub do ciała? Podejmij świadomy wybór, decydując jakie produkty codziennego użytku znajdą się w Twoim domu. Linia, która równie mocno dba o skuteczność, co o nie zanieczyszczanie środowiska, czyli Pat & Rub by Kinga Rusin. Wypróbuj wyjątkowy SCRUB DO CIAŁA LINIA EKO SPA, który w swojej innowacyjnej formule zawiera jeszcze skuteczniejsze składniki naturalne pozyskiwane z ekologicznych upraw. PŁYN DO MYCIA CIAŁA O ZAPACHU PAPAI Arbonne to aromatyczny kosmetyk, którego formuła zawiera kluczowe składniki, takie jak: olej z nasion sezamu oraz masło shea uzyskane w zrównoważonym procesie, opierającym się o zasady sprawiedliwego handlu. Marka Arbonne na swojej liście składników zabronionych ma m.in. składniki pochodzenia zwierzęcego lub uboczne produkty zwierzęce, sztuczne aromaty i sztuczne słodziki, środki konserwujące uwalniające formaldehyd, parabeny, ftalany, siarczan sodu (sles) oraz laurylosiarczan sodu (sls), sztuczne substancje zapachowe i sztuczne barwniki oraz wiele innych. Przejdźmy do naszej fryzury – tutaj także możemy zadbać o zmniejszenie naszego śladu węglowego. Szampon do włosów, którego opakowanie w 100% podlega recyklingowi oraz zawiera aż 100% naturalnych ekstraktów roślinnych. To musi być HIPOALERGICZNY SZAMPON MICELARNY NORMALIZUJĄCY Z EKSTRAKTEM Z SZAŁWII polskiej marki BARWA.

Warto także pomyśleć o ochronie naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, tak aby nie szkodzić jednocześnie środowisku.  KREM SPF 50+  DO SKÓRY SUCHEJ I BARDZO SUCHEJ Eau Thermale Avène to nie tylko doskonałe zabezpieczenie, dzięki kompleksowi fotoochronnemu Sunsitive® (opatentowany system filtrów + Kompleks Antyoksydacyjny + Woda Termalna Avène), ale też zminimalizowany wpływ na środowisko naturalne, dzięki m.in. opatentowanemu systemowi filtrów (zredukowana ilość i koncentracja filtrów słonecznych), lepsza biodegradowalność formuł oraz filtry nierozpuszczalne w wodzie (bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego). Dodatkowo Od 2009 roku marka Eau Thermale Avène analizuje, ocenia i ustala działania w zakresie bardziej efektywnego zagospodarowania i konserwacji zasobów. Od 2016 roku marka przyłączyła się do działań programu społeczno-środowiskowego w Indonezji PURE PROJECT, który ma na celu regenerację i zachowanie raf koralowych poprzez edukację i czynne zaangażowanie miejscowej ludności.

WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ NATURY

SPRAWDŹ: 1. Pat & Rub by Kinga Rusin – SCRUB DO CIAŁA LINIA EKO SPA 99zł/ 500g; 2. Arbonne – BOTANIQUES – PŁYN DO MYCIA CIAŁA O ZAPACHU PAPAI 95zł/ 237ml; 3. Barwa – HIPOALERGICZNY SZAMPON MICELARNY NORMALIZUJĄCY Z EKSTRAKTEM Z SZAŁWII 11,50zł/ 250ml; 4. Eau Thermale Avène – KREM SPF 50+  DO SKÓRY SUCHEJ I BARDZO SUCHEJ 55zł/ 50ml.

Zrównoważone pozyskiwanie surowców to również hasło przewodnie filozofii Garnier – aloes, masło shea, olej arganowy i wiele innych składników pochodzi z certyfikowanych upraw, które wspierają miejscowe społeczności oraz nie obciążają miejscowego ekosystemu. Zaangażowanie marki polega na: zapewnieniu uczciwego i bezpośredniego dochodu rolnikom, wspieraniu lokalnej i zrównoważonej uprawy aloesu, ochronie lasów deszczowych przed działaniem intensywnego rolnictwa. Z takich upraw pochodzi m.in. aloes wykorzystywany w produktach naszej codziennej pielęgnacji: Hyaluronic Aloe Jelly, w którym połączył siły z kwasem hialuronowym (i jest zamknięty w szklanym słoiczku!) oraz w masce do włosów suchych Aloe Hair Food.

Równie ważnym elementem są opakowania, które nie obciążają naszej planety i nadają się do recyklingu oraz powtórnego wykorzystania. Dlatego, kiedy chcemy dać naszej skórze silny zastrzyk odżywienia, warto sięgnąć po Nuxuriance® Ultra KREM O BOGATEJ KONSYSTENCJI Kryje się on w innowacyjnych eko opakowaniach. Szklane słoiczki o pojemności 50 ml zostały zaprojektowane na nowo i oparte o ekologiczne wzornictwo. Tym samym NUXE podjął wyzwanie pogodzenia najwyższej jakości designu z ochroną środowiska. Podstawa słoiczka jest bardziej zaokrąglona, aby połączyć atrakcyjną grubość szkła z luksusowym wykończeniem, jednocześnie zmniejszając wagę o 27%*.

O środowisko dba również marka FOREO – producent sonicznych szczoteczek do oczyszczania twarzy i higieny jamy ustnej. Od 23 września na rynku pojawi się FOREO LUNA MINI 3 szczoteczka, która po jednym naładowaniu wystarcza na ok. 400 użyć. Zatem przy stosowaniu dwa razy dziennie starcza na ponad pół roku! Silikon, z którego jest wykonana powstaje w wyniku połączenia występującej w naturze krzemionki z innymi naturalnymi składnikami, co oznacza, że jest wolny o szkodliwych chemicznych substancji. Charakteryzuje się biokompatybilnością (podobnie jak np. złoto), czyli jest tolerowany przez organizm ludzki, nie powoduje alergii i nie podlega toksycznemu rozkładowi. Wykorzystywany jest głównie w medycynie, farmacji oraz przemyśle spożywczym – wszędzie tam, gdzie ważne są aspekty jak sterylność, trwałość, higieniczność (np. do produkcji soczewek kontaktowych). Silikon nie powoduje podrażnień, jest odporny na wysokie i niskie temperatury, a także stanowi barierę ochronną dla bakterii, które nie są wstanie przeniknąć w jego głąb. Jest wodoodporny i niezwykle trwały, dlatego urządzenia FOREO nie wymagają wymiany główek.

Na koniec nie należy zapominać o naszym codziennym podejściu do najbardziej nam znanego i powszechnego zasobu, czyli do… wody. Lubisz dużo pić? Zamiast każdego dnia dokładać swoją cegiełkę w postaci plastikowej butelki jednorazowego użytku, wypełnij dzbanek DAFI ASTRA Z FILTREM MAGNEZOWYM MG+ wodą z kranu. Filtr zmineralizuje wodę kranową jonami magnezu, sprawiając przy tym, że jest idealna do zaspokajania pragnienia od razu po przefiltrowaniu!

WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ NATURY

SPRAWDŹ: 1. Garnier  – HYALURONIC ALOE JELLY 11,99zł; 2. Garnier – ALOE HAIR FOOD 24,99 zł/ 390ml; 3. Nuxe – Nuxuriance® Ultra KREM O BOGATEJ KONSYSTENCJI 181zł/ 50ml; 4. FOREO LUNA MINI 3 – 649 zł 5. Dafi – DZBANEK ASTRA Z FILTREM MAGNEZOWYM MG+ 69,90 zł/ 3000 ml.