Z jantaru wytwarza się także kwas, olej, proszek oraz maści i kremy. Dodaje się go do różnych przedmiotów codziennego użytku, np. do mat dla kierowców, wkładek do butów a nawet do materacy i pościeli. Dość popularna jest nalewka bursztynowa według receptury o. Klimuszki: 50 g drobnych bursztynów wrzucamy do karafki i zalewamy ½ litra spirytusu. Po 10 dniach przechowywania w ciemnym miejscu nabierze bursztynowego koloru. Nalewkę pije się dla ogólnego wzmocnienia organizmu.
Bursztyn w kosmetyce
Ze względu na swoje właściwości bursztyn jest bardzo chętnie używany w kosmetologii. Kosmetyki z dodatkiem bursztynu są idealne dla cery dojrzałej, zmęczonej i suchej, która wymaga rewitalizacji. Bursztyn regeneruje skórę i spłyca zmarszczki, uelastycznia komórki, daje efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Kąpiel z dodatkiem bursztynów a następnie masaż gładkimi kamieniami jantaru to zabiegi kosmetyczne, jakie można spotkać w salonach SPA i równie dobrze wykonać we własnym domu. Bursztyny mają właściwości energizujące, neutralizują zły wpływ fal elektromagnetycznych, wytwarzanych przez urządzenia elektryczne.
Bursztyn nie zastąpi przyjmowanych lekarstw ani regularnych wizyt u lekarza, ale może przyczynić się do poprawy samopoczucia. Warto wypróbować medycynę naturalną obok tradycyjnego leczenia.