Seks

Więź seksualna – jak wzmocnić relację z partnerem?

Więź seksualna

Jonathan Borba z Unsplash

Osoby w wieloletnich związkach często skarżą się na to, iż do ich relacji wkroczyła rutyna. Ta odbiera im apetyt na seks i pozbawia partnerów wzajemnej fascynacji. Tymczasem seks w stałym związku ma wiele zalet, o których często zapominamy, skupiając się na nudzie, która zagościła w naszej sypialni. Na szczęście bardzo łatwo można ją przegnać, trzeba tylko zastanowić się, jak to zrobić. Więź seksualna ma ogromny wpływ na to, w jakim stopniu satysfakcjonuje nas obecny związek. W naszym artykule podpowiadamy, jak wzmocnić relację z partnerem i odkryć nową jakość życia erotycznego.

Spis treści:

  1. Seks w stałym związku – jakie ma zalety?
  2. Dlaczego skarżymy się na spadek libido, a seks na powszednieje?
  3. Co daje nam więź seksualna?
  4. Jak przegnać rutynę z sypialni?
  5. Zabawki erotyczne nie stanowią zagrożenia dla związku, lecz szansę
  6. Wibratory, czyli gadżety erotyczne, którymi możesz bawić się solo i w parze
  7. Ból podczas stosunku – pożegnasz go, sięgając po lubrykanty
  8. Dyskretny sex shop, w którym znajdziesz ciekawe gadżety erotyczne
  9. Więź seksualna wychodzi poza sam seks

Seks w stałym związku – jakie ma zalety?

Seks ze stałym partnerem posiada wiele zalet, o których mówi się stosunkowo rzadko. Przede wszystkim, jeśli nasz związek przebiega prawidłowo, stosunkom towarzyszy bliskość, która czyni erotyczne igraszki czymś więcej niż tylko fizycznym zbliżeniem. Szczególnie kobiety doceniają ten aspekt relacji, ponieważ od tego, co robią w łóżku, dużo bardziej liczy się więź z partnerem. Ponadto seks w stałym związku posiada solidny fundament w postaci wzajemnego zaufania. Na początku każdej relacji bardzo stresujemy się wspólnym pierwszym razem. Chcemy wypaść jak najlepiej. Z drugiej strony nie znamy dobrze ciała oraz preferencji partnera. Stały związek zapewnia nam zaufanie, dzięki któremu stajemy się też bardziej otwarte na eksperymenty seksualne. Chętniej sięgamy po zabawki erotyczne, testujemy nowe pozycje czy oddajemy się miłosnym igraszkom w nietypowych miejscach.  Seks ze stałym partnerem zazwyczaj zapewnia nam orgazm, ponieważ wie on, jak stymulować poszczególne części naszego ciała, aby przybliżyć nas do rozkoszy.

Dlaczego skarżymy się na spadek libido, a seks na powszednieje?

Naukowcy wykazali, iż w miarę upływu czas seks nam powszednieje. Zostaliśmy tak zaprojektowani przez naturę, że na początku relacji nasz mózg zalewają neuroprzekaźniki, które odpowiadają za bliskość, chęć bycia razem oraz wysokie libido. Ten miłosny haj nie może wiecznie trwać, ponieważ zabrakłoby nam czasu na pracę, krewnych, przyjaciół, pasję czy wychowywanie dziecka. W rezultacie po 2-3 latach poziom neuroprzekaźników powraca do normy, a nasze zainteresowanie seksem maleje. Na spadek libido w sposób szczególny jesteśmy narażeni, gdy w domu pojawia się małe dziecko, w pracy otrzymujemy awans, borykamy się ze zmęczeniem i skutkami znikomej ilości snu.

Co daje nam więź seksualna?

Więź seksualna stanowi jeden z istotnych fundamentów naszego związku. Gdy ta zanika, często oddalamy się od drugiej osoby. Naukowcy wykazali, że im rzadziej uprawiamy seks, tym łącząca nas więź staje się coraz słabsza, a z czasem może nawet przejść w obojętność, która prowadzi do rozstania lub popycha nas w kierunku zdrady. Aby temu zapobiec, należy zadbać o wysoką jakość życia erotycznego. Jak tego dokonać? Przede wszystkim powinniśmy przegnać nudę z sypialni. Z czasem erotyczne igraszki stają się przewidywalne i stanowią kolejny punkt na liście zadań, który musimy odhaczyć. Nie należy dopuszczać do takiej sytuacji, ponieważ sprzyja ona zanikowi wzajemnej fascynacji i prowadzi do tego, iż życie seksualne zamiera.

Jak przegnać rutynę z sypialni

Jak przegnać rutynę z sypialni?

Jeśli chcesz zerwać z rutyną w sypialni, wprowadź urozmaicenia w dotychczasowym życiu erotycznym. Na początek warto zastanowić się nad zmianą pozycji seksualnych lub scenerii, w której oddajemy się miłosnym uniesieniom. Każda nowość wnosi do naszego związku powiew świeżości i wzmacnia więź seksualną z partnerem. Wykorzystaj to, że dobrze go znasz i w pełni mu ufasz, dlatego nie musisz obawiać się odrzucenia czy przekroczenia granic, gdy zaproponujesz mu nowe erotyczne zabawy.

Zabawki erotyczne nie stanowią zagrożenia dla związku, lecz szansę

Pary z wieloletnim stażem często nie zdają sobie sprawy, jaką moc kryją zabawki erotyczne. Te potrafią odmienić życie seksualne i zamienić je ponownie w źródło satysfakcjonujących przeżyć. Co warto wypróbować na samym początku? Niewątpliwie, odwiedzając po raz pierwszy sex shop, należy postawić na stosunkowo bezpieczne gadżety erotyczne. Na bardziej szalone zabawy z partnerem przyjdzie jeszcze czas. Wielu osobom ciężko się przełamać do sięgnięcia po zabawki erotyczne. Boją się one, że urażą w ten sposób partnera, zasugerują mu, że jego bliskość im nie wystarcza etc. Tymczasem gadżety erotyczne zostały opracowane po to, aby wzmacniać więź seksualną, która nierozerwalnie wiąże się z bliskością w związku. Nic nie zastąpi ci obecności partnera, ale przecież nie o to w tym chodzi. Na rynku znajdziecie zabawki erotyczne, z których możecie korzystać wspólnie.

Wibratory

Wibratory, czyli gadżety erotyczne, którymi możesz bawić się solo i w parze

Waszej szczególnej uwadze chcemy polecić wibratory. Kobiety mogą korzystać z nich nie tylko solo, gdy partner wyjechał w delegację, ale też wraz z nim. Oddaj wibrator w ręce ukochanego, aby to on przejął kontrolę nad trybami wibracji oraz obszarami poddawanymi stymulacji. To zapewni wam moc nowych wrażeń. Po pierwsze, gadżety erotyczne zapewniają nam nieco inny typ pobudzenia. Po drugie, fakt, iż oddajemy kontrolę w ręce partnera może okazać się niezwykle pobudzający dla naszej wyobraźni. Wibratory w dyskretny sposób zamówisz w sklepie erotycznym ABCfantazji.pl. Zapewnią ci one rozkoszne doznania i odrobinę pikanterii. Na rynku znajdziesz różne modele wibratorów. Różnią się one rozmiarem, kompaktowe poleca się kobietom, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym gadżetem erotycznym. Można je również bez trudu zabrać ze sobą w podróż, aby wieczorem zrelaksować się, zapewniając sobie odrobinę rozkoszy. Gdy nabierzemy już nieco doświadczenia, możemy sięgnąć po realistyczne wibratory. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas zabawka nadaje się do stosowania w wannie lub pod prysznicem. Jeśli lubisz fundować sobie moc erotycznych doznań, przebywając w tym miejscach, postaw na wibrator wodoodporny. Kluczową rolę odgrywają również tryby wibracji oraz dodatkowe doznania, jakie zapewnia dane urządzenie. Na rynku możemy znaleźć wibratory do stymulacji punktu G. Nie wszystkie panie lubią jednak uczucie wypełniania i rozpychania pochwy. Z myślą o nich opracowano masażery łechtaczki.

Ból podczas stosunku – pożegnasz go, sięgając po lubrykanty

Więź seksualna w związku czasem zanika z przyczyn od nas niezależnych. Możemy mieć wielki apetyt na seks, partner wciąż może nas pociągać, jednak ból podczas stosunku skutecznie zniechęca  do erotycznych igraszek. Niestety, z wiekiem spada stężenie estrogenów w organizmie kobiet. Jest to szczególnie widoczne w okresie okołomenopauzalnym, gdy czynność jajników stopniowo wygasa. Niedostateczna podaż estrogenów sprawia, że w pochwie powstaje zbyt mało wydzieliny, która pełni rolę naturalnego lubrykantu. W rezultacie każde zbliżenie z partnerem generuje silne tarcie, które stanowi źródło bólu i skuteczne zniechęca do współżycia. Na szczęście nie musimy rezygnować z seksu ani w ciszy znosić nieprzyjemnych dolegliwości. Z pomocą przychodzą nam lubrykanty. Te nadają poślizg w pochwie, przez co nie ulega ona bolesnym otarciom. Erotyczne igraszki ponownie stają się źródłem satysfakcjonujących przeżyć, a więź seksualna jest regularnie umacniana. Ponadto lubrykanty intensyfikują doznania towarzyszące penetracji.  Warto zadbać o to, aby lubrykanty miały hipoalergiczny, przyjazny skład, w końcu nakładamy je w niezwykle delikatne miejsca intymne. Sex shop online ABCfantazji.pl zapewnia wiele ciekawych produktów z tej kategorii. Niektóre pełnią kilka funkcji i można je wykorzystywać także do masażu erotycznego. Jeśli sięgacie po zabawki erotyczne, w tym wibratory, wybierzcie lubrykant na bazie wody, który nie uszkodzi waszych gadżetów.

Dyskretny sex shop, w którym znajdziesz ciekawe gadżety erotyczne

Sex shop wielu osobom kojarzy się niezbyt przyjemnie. W latach 80. i 90. nikt nie dbał o estetykę tego typu sklepów, na szczęście dziś nie musimy doświadczać skrępowania, robiąc zakupy stacjonarnie. Z pomocą przychodzą nam sex shopy online takie jak ABCfantazji. Posiadają one bogatą ofertę zabawek erotycznych, lubrykantów oraz innych przydatnych gadżetów. W domowym zaciszu wraz z partnerem możesz wybrać te rozwiązania, które pragniecie wspólnie wypróbować, dbając w ten sposób o waszą więź seksualną. Sklep erotyczny ABCfantazji.pl oferuje dyskretną dostawę zamówienia pod wskazany adres. Możecie też zamówić zabawki erotyczne do pobliskiego Paczkomatu i w ten sposób uniknąć jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z odbiorem przesyłki.

Więź seksualna wychodzi poza sam seks

Pielęgnujmy więź seksualną i bliskość z partnerem, wychodząc z nim na randki. Jeśli macie dzieci, raz w tygodniu zostawcie je pod opieką babci lub niani, a sami zjedzcie kolację w wyjątkowym miejscu. Niezależnie od stażu waszego związku, wciąż możecie dostrzegać siebie i swoje potrzeby. Wasze życie erotyczne może zapewniać wam satysfakcję i zadowolenie.  Pamiętajmy o tym, iż więź seksualna stanowi spoiwo związku. To coś więcej niż zbliżenie fizyczne, dbając o nią, zyskujecie poczucie bliskości i zaufania. Na więź seksualną składają się także komplementy i wyznania miłości, o których często zapominamy w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *