Morze kojarzy się z wakacjami – z szumem fal, zapachem słonej wody i ciepłym piaskiem na plaży. Nieważne, czy wolisz wybrać się na rejs po Morzu Śródziemnym, czy opalać się nad Bałtykiem – urlop nad morzem to coś, za czym wiele osób tęskni przez cały rok.

Dla tych, którzy na dłużej chcą zatrzymać nastrój nadmorskiego relaksu, polecamy marynistyczne aranżacje wnętrz – dzięki odpowiednio dobranym kolorom i dekoracjom, twój dom może przez cały rok przypominać o piaszczystej plaży i szumie fal.

Biel żagli i błękit wody

Styl marynistyczny to wybór dla tych, którzy kochają jasne i wygodne wnętrza. Proste tkaniny i ściany w ciepłych odcieniach bieli powinny przywodzić na myśl kolor żagli lub plażowego piasku. Żeby szybko wprowadzić do domu wakacyjny nastrój, wystarczy zawiesić w oknach lekkie, kremowe firanki lub ozdobić kanapę jasnym, płóciennym pokrowcem.

Jeśli kochasz morze, wiesz dobrze, że jego kolor zmienia się wraz z pogodą i porą dnia – może być szary, zielonkawy lub prawie czarny. W ciepłe, letnie dni najczęsciej bywa jednak jasnoniebieski, dlatego we wnętrzach w stylu marynistycznym powinny pojawić się błękitne akcenty. W salonie wystarczą dekoracyjne poduszki ułożone na sofie, w jadalni – obrus w biało-niebieskie pasy, w sypialni marynistycznym akcentem może być błękitna narzuta na łóżko.

Na deskach pokładu

Naturalne materiały, przede wszystkim drewno, ale również wiklina lub rattan, są niezbędne dla stworzenia marynistycznej aranżacji. Wnętrza powinny przypominać pokład żaglowca. Jeśli w pokoju znajduje się drewniana podłoga, warto ją wyeksponować i zrezygnować z dużych dywanów. Sprawdzi się natomiast niewielki chodnik, najlepiej w biało-niebieskie pasy.