Artykuły Moda

Ubrania satynowe – co musisz o nich wiedzieć?

Ubrania satynowe

Jill Burrow z pexels

Ubrania satynowe stały się ostatnio bardzo modne. Obecnie można je znaleźć w każdej sieciówce w postaci sleeping dress, topów na ramiączkach, a nawet spodni. Niewątpliwie prezentują się bardzo elegancko i pozwalają stworzyć ciekawe stylizacje. Co musisz wiedzieć o ubraniach satynowych, aby cieszyć się ich pięknem?

Jak wykorzystać ubrania satynowe do wyrównania proporcji sylwetki?

Ubrania satynowe charakteryzują się delikatniejszym bądź mocniejszym połyskiem. Niewątpliwie bawełna satynowa czy wiskoza satynowana lśnią delikatniej niż satyna poliestrowa. Także jedwab prezentuje się szlachetnie i z klasą. Połyskujące elementy garderoby zawsze optycznie powiększają określone partie ciała. Z tego powodu odradza się noszenie satynowych rajstop. Z drugiej strony tę właściwość można wykorzystać do własnych celów. Reprezentujemy różne typy sylwetki. Za najbardziej pożądaną uchodzi klepsydra, która ma wyraźne wcięcie w talii, a jej ramiona i biodra są tej samej szerokości. Niestety, większość z nas w niczym jej nie przypomina. Na szczęście możemy wyrównać proporcje sylwetki. Ubrania satynowe należy założyć tam, gdzie chcemy dodać sobie parę centymetrów. Stożek posiada wąskie biodra, dlatego satynowe spodnie czy spódnice mogą okazać się dla niego dobrym rozwiązaniem. Z kolei gruszka ma węższe ramiona, dlatego satynowa koszula może je optycznie poszerzyć.

Jak nosić rajstopy do sukienki z satyny?

Ubrania z satyny mogą kleić się do rajstop. Jedwab, wiskoza satynowana czy satynowana bawełna nie wykazują tendencji do elektryzowania. Niemniej w połączeniu z rajstopami nylonowymi mogą nie prezentować się zbyt szlachetnie. Nie chodzi tutaj wcale o źle dobrany odcień rajstop. Niestety, nylon może sprawić, że sleeping dress zacznie kleić się do nóg. Aby temu zapobiec, należy postawić na rajstopy bawełniane. Ewentualnie można spryskać nylonowe specjalnym sprayem antystatycznym, który można nabyć w drogeriach.

Jak stylizować ubrania z satyny?

Sięgając po ubrania z satyny, trzeba mieć na uwadze, że wprowadzają odrobinę elegancji i luksusu do naszego outfitu. Nie należy zatem łączyć ich ze zbyt zdobną biżuterią czy torebką. Same w sobie stanowią już wspaniałą oprawę. Sleeping dress świetnie wygląda zestawiona z czarną, matową marynarką i cielistymi szpilkami.

Dlaczego spódnica cięta z koła jest korzystna dla sylwetki?

Aby satyna pięknie płynęła, gdy poruszamy się, warto sięgnąć po spódnicę czy sukienkę ciętą z koła. Dzięki temu rozwiązaniu będzie prezentowała się niezwykle stylowo i szlachetnie. Poza tym ten krój sprzyja zakamuflowaniu drobnych niedoskonałości, w tym węższych bioder.

Stylizacje z wykorzystaniem różnych faktur

Satyna połyskuje, przez co prezentuje się bardzo bogato. Jednak nadmiar lśniących elementów może dawać efekt karykaturalny i przybliżyć nas do wizerunku żony rosyjskiego oligarchy. Aby tego uniknąć, postaw na grę faktur. Lśniąca satyna świetnie wygląda w zestawieniu ze swetrem czy matowym wykończeniem.

Czym jest satyna?

Satyna to ogólne określenie połyskującej tkaniny, które nie definiuje jej rodowodu. Pod tym terminem mogą kryć się zarówno naturalne włókna jedwabne czy bawełniane, jak i syntetyczne poliestrowe. Także z materiałów sztucznych, vide cupro, acetat i tencel, uzyskuje się satynę. Tkaniny naturalne i sztuczne przepuszczają powietrze, natomiast syntetyczne mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się.

Jaki płaszcz na satynową sukienkę?

Satynowa sukienka jest dość strojna i nie ogrzewa ciała, dlatego jesienią należy zakładać ją pod ciepły płaszcz o długości maxi. W ten sposób można uchronić swój organizm przed wyziębieniem i potencjalnymi infekcjami. Przy długim płaszczu nie musimy też przejmować się tym, czy poszczególne elementy współgrają ze sobą kolorystycznie.

Zapraszamy do lektury:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *