Żyjemy w permanentnym stresie. Warto znaleźć hobby, które pozwoli pozbyć się negatywnych emocji. Lepiąc naczynia z gliny, można zapomnieć o problemach.

Praca z gliną to taka mała terapia bez kozetki. Czas na przemyślenia, wyciszenie, rozmyślania, a przy tym fantastyczna zabawa twórczością – zapewnia prowadząca kursy ceramiczne w ramach wakacyjnej akcji „LATO w SPLOCIE” Agnieszka Polewczyk.

Jej przygoda z gliną zaczęła się parę lat temu, jako konieczność złapania oddechu od stresu korporacyjnego.

Zdaniem prowadzącej lepienie z gliny to cudowne hobby, które relaksuje, wycisza i zachwyca swoją niepowtarzalnością. Tu nie ma możliwości, że coś się nie uda, zawsze jest fantastyczny efekt! – przekonuje. Własnoręcznie zrobiona i szkliwiona misa, która zdobi mieszkanie jest bezcennym dodatkiem i zawsze zachwyca.

Sama jest przykładem tego, że w życiu nie ma przypadków. W czasach pracy dla korporacji, podczas jednego ze spacerów z psem, zajrzała do sklepu z gliną, który mieścił się dwie przecznice dalej. Po rozmowie wyszła z 6 kilogramami gliny, odrobiną instrukcji, jak jej użyć i uśmiechem na twarzy. Zastanawiała się, czy da radę donieść swój nietypowy zakup do domu. Taki był mój początek przyjaźni z gliną. Reszta to próby, praca własna, nauka, podpowiedzi i chęci połączone z wyobraźnią – opowiada. Efekt jest zdumiewający – zapewnia.

Dziś współpracuje ze „Splotem Artystycznym”, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych z ceramiki.

W jej 5-dniowym programie wakacyjnych warsztatów macie szansę poznać tajniki lepienia z gliny i wykonać własnoręcznie niepowtarzalne przedmioty, m.in. naczynia i zwierzaki – różnymi metodami.

Zajęcia mają głównie charakter przede wszystkim praktyczny!

Terminy

lipiec/sierpień: (każdy kurs w opcji przedpołudniowej i popołudniowej)

  • 7 – 11 lipca
  • 14 – 18 lipca
  • 21 – 25 lipca
  • 28 lipca – 1 sierpnia
  • 4 – 8 sierpnia
  • 18 -22 sierpnia, 25 – 29 sierpnia

Więcej o „Lato w Splocie”: www.splotartystyczny.pl/portfolios/kursy-okazjonalne/
Zapisy: www.splotartystyczny.pl
SPLEĆ się z nami: www.youtube.com/watch?v=-CVPoq_9m98

Źródło zdjęć: Agnieszka Polewczyk

Aleksandra Biernacka – Splot Artystyczny