triki na idealną figurę

Niektórzy już rozpoczęli odliczanie do lata i wakacji. Wraz z jego nadejściem wyciągniemy z szafy stroje kąpielowe i letnie ubrania. Triki na idealną figurę pozwolą zaprezentować się w takich strojach jak najlepiej. Już dziś warto zmienić nawyki i wykorzystać sposoby na zgrabne ciało.

Jak uzyskać idealną figurę?

Gdy mordercze godziny spędzone na siłowni nie dają oczekiwanych efektów, warto sięgnąć po metody, które pozwolą na szybsze uzyskanie idealnej figury. Zgrabne  ciało wymaga poświęceń i pracy, jednak dla pięknego wyglądu można się trochę wysilić. Proste triki wspomogą odchudzanie i nasze treningi. Zmiany nawyków żywieniowych połączone z aktywnością fizyczną zaprocentują szybciej niż myślimy. Nie ma co zwlekać, tylko pora działać. W końcu lato czeka!

Planowanie posiłków

Planowanie posiłków kojarzy się ze szkolną stołówką czy restauracją. Ale we własnym domu także możemy wykorzystać ten doskonały patent. Najlepiej ułożyć menu na cały tydzień lub przynajmniej 3-4 dni. W ten sposób będziemy mogli przygotować zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Najzdrowsze będą te, które przygotujemy sami. Zadbajmy więc, by wcześniej zrobić zakupy i ugotować niezbędne składniki. Jedzenie przygotowane wcześniej podgrzejemy w pracy. Jeśli nie mamy takiej możliwości, przygotujmy coś na zimno np. sałatkę z warzyw i kurczaka, który został nam z kolacji.

Picie wody

Często zapominamy o piciu wystarczające ilości wody w ciągu dnia. Każdy z nas powinien wypijać przynajmniej 2 l wody dziennie. Sprytnym trikiem jest wypijanie dużej ilości wody przed i po posiłku. Dzięki temu mniej zjemy i nie będziemy odczuwać wielkiego głodu. Przy okazji dostarczymy organizmowi odpowiedniego nawilżenia i nawodnienia. Nasza skóra zacznie wyglądać zdrowiej i jędrniej, co wpłynie na ogólny wygląd oraz samopoczucie.

Rezygnacja ze słodyczy

Dla wielu osób rezygnacja ze słodyczy może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Jak tu przetrwać dzień bez pysznej czekolady czy chipsów? Okazuje się, że można i to bezproblemowo. Słodkości zastąpmy owocami i zdrowymi przekąskami w postaci nasion oraz orzechów. Słone i tłuste chipsy mają swój odpowiednik w warzywach, Chipsy z buraka czy marchewki nie dość, że są zdrowe to na dodatek bardzo smaczne. Nasza figura nie ucierpi, jeśli wprowadzimy je do diety w zastępstwie za niezdrowe przekąski.

Odpowiednia dawka snu

W czasie snu też spalamy kalorie. Nasz organizm ma czas by wypocząć i w pełni się zregenerować. Odpowiednia dawka snu powinna wynosić 7-8 godzina na dobę. Wczesna i lekka kolacja pozwoli nam w pełni wykorzystać możliwości snu. Pamiętajmy więc o tym, by się wysypiać.

Aktywność na świeżym powietrzu

idealna figuraNa świeżym powietrzu przyjemnie spędza się czas. To również dobre miejsce do ćwiczeń. Zachęcając do nich znajomych zyskamy wsparcie i motywację. Przy okazji będziemy mogli wykorzystać wolny czas w towarzystwie znajomych. A pozbycie się zbędnych kilogramów będzie dodatkowym atutem. Nawet nie odczujemy tego, że ciężko trenujemy. Z ekipą zawsze jest raźniej i wesoło, tym bardziej, gdy ćwiczenia będą odbywały się w barwnym otoczeniu miejskiego parku.

Katarzyna Antos