Relacje międzyludzkie nie zawsze układają się po naszej myśli. Czasem osoby, które uważaliśmy za przyjaciół, psują nam dobry nastrój. Jak ustrzec się wampirów energetycznych?

Umawiając się na spotkanie z przyjaciółką, zazwyczaj czujemy podekscytowanie. Zaspokajając potrzeby towarzyskie, czujemy przypływ endorfin. Niestety, czasem bliskie nam osoby zawodzą na pełnej linii, wówczas z niecierpliwością czekamy na zakończenie spotkania z przyjaciółką.

Wieloletnie przyjaźnie

Niektóre kobiece przyjaźnie charakteryzują się długim stażem. Koleżanka z osiedla stała się powiernicą naszych sekretów i pragnień. To jej przedstawiłaś swojego pierwszego chłopaka i zdawałaś szczegółową relację z randek. Później studiowałyście w tym samym mieście. Przyjaciółka obserwowała, jak przeistaczasz się z dziewczyny w dorosłą kobietę. Wspierała Cię w trudnych chwilach. Zawsze mogłaś liczyć na życzliwe słowo z jej strony. Nigdy nie zawiodła Twojego zaufania. Niestety, od pewnego czasu wspólne spotkania stały się źródłem udręki.

Zmiana charakteru

Warto pamiętać, iż każdy człowiek zmienia się pod wpływem doświadczeń i przeżyć. Osoba, która do niedawna była duszą towarzystwa, nagle może stać się człowiekiem wyobcowanym i zdystansowanym. Gdy zawodzą nas bliscy znajomi, budujemy grubą skorupę, która ma za zadanie ochronić nas przed złem i bólem.

Przyjaciółka – wampir energetyczny

Czasem zdarza się, iż nasza przyjaciółka przeobraża się w wampira energetycznego. Relacja staje się toksyczna, a wspólne spotkania przestają być satysfakcjonujące. Czasem dajemy z siebie wszystko, podczas gdy druga strona przyjmuje egoistyczną postawę. Brak wzajemności, próby deprecjonowania, nielojalność i kłamstwo sprawiają, że ludzie się od siebie oddalają. Wiele kobiet cierpi z powodu roszczeniowej postawy swojej przyjaciółki. Gdy bliska osoba zawodzi nasze zaufanie, czujemy się skrzywdzone.