Święta stanowią doskonałą okazję do spotkań w gronie rodziny. Przygotowanie potraw wielkanocnych stanowi nie lada wyzwanie dla pani domu. Jak uchronić wnuki i seniorów przed poparzeniem?

Pieczenie świątecznych ciast stanowi rozrywkę dla dzieci. Warto jednak pamiętać, iż maluchy często nie zdają sobie sprawy, iż dotykając rozgrzanego piekarnika, mogą wyrządzić sobie krzywdę.

Tylne palniki

Jeśli w naszym domu goszczą maluchy, powinniśmy korzystać z tylnych palników. Z kolei rączki rondla kierujemy w stronę ściany. W ten sposób możemy ustrzec dziecko przed wylaniem na siebie wrzątku.

Barierka ograniczająca dostęp do piekarnika

Czasem zdarza się, iż drzwi piekarnika znajdują się w bliskich sąsiedztwie podłogi i rozgrzewają się do czerwoności. W takiej sytuacji warto zainwestować w barierkę. Odcinając dostęp do kuchenki, redukujemy ryzyko wypadku.


Nakładki na pokrętła palników

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż w sklepach można nabyć specjalne nakładki na pokrętła palników. Te niepozorne przedmioty uniemożliwiają dziecku zabawę z gazem.

Zabezpieczenie dolnych szafek

Dolne szafki, do których sięga dziecko oraz zmywarkę należy zabezpieczyć. Maluch nie powinien mieć do nich dostępu. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by kilkulatek sięgnął po nóż i doszło do tragedii.