Kanty jako zagrożenie dla dziecka

Kanty stanowią poważne zagrożenie dla dziecka. Maluch może rozciąć sobie czoło, uderzając głową o jeden z nich. W związku z tym warto zabezpieczyć je miękkimi nakładkami, które można kupić w sklepach budowlanych. Dzieci lubią naśladować dorosłych. Jeśli widzą, że tata naprawia kontakt, mogą pójść w jego ślady. Wkładanie metalowych przedmiotów do gniazdka często kończy się tragicznie, toteż warto umieścić w nich plastikowe wkładki.

Dzieci – ciekawość świata

Dzieci chętnie poznają świat. Kierowane ciekawością zaglądają do różnych szaf i szuflad. Niestety, ich poszukiwania i zgłębianie tajemnic może zakończyć się przytrzaśnięciem palców. Aby tego uniknąć, w szufladach należy zamontować bolce.

Detergenty i leki

Maluchy lubią testować wszystkie rzeczy, które napotykają na swojej drodze. W związku z tym leki, detergenty i alkohol należy przechowywać na takiej wysokości, aby dziecko nie miało do nich dostępu. Zdarza się, iż na izbę przyjęć trafiają maluchy, które wypiły środek do przeczyszczania rur.

Szuflada na przybory malucha

W związku z tym, iż w dzieciach drzemie potrzeba zgłębiania tajników świata, warto przeznaczyć jedną szufladę na przybory malucha. W sklepach można znaleźć plastikowe foremki do wykrawania ciastek. Są one bezpieczne dla dziecka. Jednocześnie pozwalają mu uczestniczyć w przedświątecznych przygotowaniach.

W związku z tym, iż pomysłowość dzieci nie zna granic, należy dołożyć wszelkich starań, aby ich kulinarne zmagania nie zakończyły się tragedią.

Magdalena Kukurkowska