Artykuły Moda

Te rzeczy świadczą, że nosisz źle dobrany stanik

Te rzeczy świadczą, że nosisz źle dobrany stanik

Dobrze dobrany biustonosz stanowi absolutną podstawę. Choć przez ostatnie lata przybyło uświadomionych Polek, a brafitting stał się niezwykle modny, to wciąż wiele pań robi sobie krzywdę, nosząc niewłaściwy stanik. To nie tylko kwestia estetyczna, ale też związana z ochroną zdrowia. Źle dobrany biustonosz nie tylko deformuje piersi, ale też może uciskać naczynia limfatyczne i zwiększać ryzyko wystąpienia raka piersi. Te rzeczy świadczą, że nosisz źle dobrany stanik.

Biustonosz się przekręca

Jeśli stanik się przekręca podczas noszenia, to znaczy, że nosisz zbyt duży obwód. Powinnaś odwiedzić dobry sklep z bielizną, gdzie profesjonalna brafitterka cię zmierzy i znajdzie dobrze dobrany stanik.  Wiele kobiet nosi obwód 75, bo postrzega go jako klasyczny, tymczasem powinno nosić 65, a nawet 60. Przy dobrze dobranym biustonoszu nic się nie przekręca.

Miska się odgina

Jeśli miska się odgina podczas nachylania, to znaczy, że kupiłaś za duży biustonosz. Powinnaś wybrać mniejszy stanik. Czasem jednak piersi w pełni wypełniają stanik, ale ten był źle przechowywany lub transportowany, przez co poodginały się w nim miski.

Po zdjęciu stanika masz obtarcia

Jeśli po zdjęciu biustonosza masz zaczerwienioną, piekącą skórę lub nawet mikrootarcia, to znaczy, że nosisz za mały stanik, powinnaś postawić na większy obwód i być może także miskę.

Fiszbiny wbijają ci się w żebra

Jeśli są źle wyprofilowane, stanik jest za mały lub jesteś bardzo drobna, fiszbiny mogą się wbijać w żebra. To znak, że trzeba rozejrzeć się za innym biustonoszem. Może wybrać miękki stanik pozbawiony fiszbin? Ewentualnie  sięgnąć po inny model, często jest to bowiem wina felernego egzemplarza biustonosza.

Ramiączka wbijają ci się w skórę

Jeśli czujesz, jak ramiączka wpijają ci się w skórę i towarzyszy temu wyraźny dyskomfort, powinnaś je nieco obniżyć, a jeśli to nie pomaga i nie rozwiązuje problemu, to znak, że ten model stanika nie jest dla ciebie.

Biust wypływa

Wiele Polek nosi zbyt małe miski, przez co biust wypływa im górą lub bokiem. To znak, że trzeba przymierzyć stanik o misce większej od obecnej.

Pod pachami masz buły

To także znak, że nosisz za mały stanik. Nie wiadomo dlaczego, ale większość Polek wmawia sobie, że nosi standardowy rozmiar 75 B, tymczasem większość z nas ma zupełnie inny rozmiar, dlatego warto dokładnie się zmierzyć. Odwiedź sklep stacjonarny i zmierz stanik w rozmiarze odpowiadającym twoim pomiarom. Nie wstydź się poprosić nawet o 65 H. W dobrym sklepie z bielizną taki rozmiar znajduje się na stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *