Artykuły Moda

Jak podkreślić swoją kobiecość w firmie, w której panuje dress code?

Jak podkreślić swoją kobiecość w firmie, w której panuje dress code

Każda z nas pragnie wyglądać kobieco niezależnie od okoliczności.  Niektóre kobiety to prawdziwe szczęściary, ponieważ mogą nosić do pracy to, co chcą. Inne z kolei muszą przestrzegać ścisłego dress code`u. Podpowiadamy, jak podkreślić swoją kobiecość w firmie, w której panuje dress code?

Postaw na ołówkową sukienkę

W wielu firmach jest ona dopuszczalna, ponieważ należy do niezwykle oficjalnych strojów. Jeśli nie chcesz przychodzić do pracy w spodniach w kant i w białej koszuli, często można założyć ołówkową sukienkę w szarym, czarnym lub granatowym odcieniu. Jest to dobrze postrzegana kreacja, która zdaniem przełożonych nie odbiera tobie nic z profesjonalizmu.  Jeśli chcesz dodać swojemu ubiorowi kobiecego sznytu, zastąp mundurek ołówkową sukienką.

Postaw na kolorowe szpilki

W firmach, gdzie nie obowiązuje aż tak sztywny dress code, często można założyć kolorowe szpilki.  Turkusowe buty na obcasie wyglądają szalenie efektownie, a jednocześnie ożywiają nudną, czarną sukienkę tuż przed kolano.

Barwna torebka

Podobnie jak kolorowe szpilki działają barwne torebki. Tutaj możesz nie tylko bawić się kolorami, ale też wzorami, fakturą i kształtem. Wybieraj nietuzinkowe torebki, które zdecydowanie wyróżniają cię na tle innych kobiet.

Szminka na ustach

W większości instytucji pociągnięcie ust pomadką nie jest źle widziane. Musisz się tylko zorientować, jakie kolory akceptują twoi przełożeni. Często trzeba wybierać między nudziakami a klasyczną czerwienią, która uchodzi za szczyt elegancji i dobrego smaku.

Rozpuszczone włosy

Pod warunkiem, że nie pracujesz z żywnością, możesz nosić rozpuszczone włosy. W banku czy urzędzie to żaden problem. Taki prosty gest jak rozpuszczenie długich pukli często robi efekt wow.  Od razu wyglądasz szalenie kobieco i szykownie.

Kolczyki i wisiorek

W większości miejsc pracy swoją kobiecość można podkreślać odpowiednio dobraną biżuterią. Jeśli w twojej firmie obowiązuje dress code, zaszalej z kolczykami i wisiorkiem. Postaw na biżuterię wysadzaną kolorowymi kamieniami. Zawsze to jakiś sposób na ożywienie nudnej kreacji.

Zoom na kolorowy pasek

Podkreśl talię kolorowym paskiem, który ożywi szarą, granatową czy czarną sukienkę. Z jego pomocą twój ubiór nabierze indywidualnego charakteru i zawsze będzie prezentował się nienagannie.

Dodaj kolorową apaszkę

To  także dobry pomysł na przemycenie odrobiny koloru do swojego stonowanego stroju. Kolorową apaszkę możesz związać na szyi, przepasać nią torebkę lub wykorzystać jako opaskę do włosów.

Załóż opaskę lub spinki

To także dopuszczalne dodatki, które często dają efekt wow. Spinki z drobnymi świecidełkami, które subtelnie rozświetlają twarz mają w sobie wiele uroku. Podobnie jak dobrze dopasowana, aczkolwiek niezbyt krzykliwa opaska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *