tajemnice tańca na rurze

Taniec na rurze od kilku lat jest modny w Australii, Stanach Zjednoczonych, niektórych państwach Europy Zachodniej, ostatnio coraz częściej pojawia się w fitness klubach na terenie całej Polski. Pole dancing, tak fachowo nazywa się taniec na rurze wymaga dużego wysiłku fizycznego, ale kobiety które zaczynają go uprawiać twierdzą, iż dzięki niemu czują się bardzo sexy.

Jeszcze do nie dawna taniec na rurze kojarzył się przede wszystkim z tańcem erotycznym podczas którego panie uwodziły mężczyzn podczas występów w klubach ze striptizem. W latach 90 poprzedniego wieku ponownie odkryto sportowe oblicze tańca na rurze, pole Dance stał się dyscyplina sportową i elementem treningu fitness. Klika lat temu zorganizowane zostały pierwsze mistrzostwa w tej dziedzinie sportu, trwają nawet starania by taniec na rurze jako został jedną z dyscyplin olimpijskich.

Pozycje w tańcu na rurze składają się z wielu ruchów, zarówno tych prostych które może opanować każdy początkujący, jak i bardzo wymagających, które potrafią stanowić wyzwanie nawet dla bardzo zaawansowanych i doświadczonych tancerzy. Podczas ćwiczeń na rurze pracują prawie wszystkie mięśnie naszego ciała, dzięki temu rodzajowi aktywności jesteśmy w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz uporczywego cellulitu. Pole dance pięknie rzeźbi całą sylwetkę, poprawia wygląd biustu i wzmacnia ramiona. Ładna sylwetka i utrata zbędnych kilogramów to nie jedyne zalety tego tańca, panie które regularnie ćwiczą na rurze mogą się również pochwalić idealną koordynacja ruchową i krokiem pełnym gracji i sprężystości.

Taniec na rurze to bardzo wymagający trening, dlatego tez należy rozpocząć go od rozgrzewki podczas której dochodzi do rozciągnięcia i zwiększenia elastyczności mięśni. Stretching zapewnia odpowiednią ochronę przez urazami, które często są wynikiem mocno napiętych mięśni. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie wzmocnić ścięgna, rozruszać stawy, a także zwiększyć ukrwienie mięśni.

W Polsce zajęcia tańca na rurze odbywają się w niektórych klubach fitness, niektórych szkołach tańcach, lub na prywatnych lekcjach prowadzonych przez profesjonalne tancerki. Jeśli w Twoim najbliższym sąsiedztwie nie ma kursów tańca na rurze równie dobrze możesz zamówić za pośrednictwem Internetu swoją własną rurę razem z płyta DVD na której znajduje się cały kurs pole dance. Mimo, że ćwiczenia w domu to nie to samo co interakcja z instruktorem to zapał i silna motywacja zagwarantują, że będziesz miała podobne szanse nauczyć się tańca na rurze jak panie które uczęszczają na kursy z trenerem.

E.K.