Tak naprawdę na udany seks nie ma żadnej recepty. Jednak warto wiedzieć, co zrobić, aby się ku 'ideałowi’ przybliżyć. Jednym z takich kroków do przodu jest znajomość swojego kobiecego ciała.

Czym są sfery erogenne?

Strefy erogenne to takie miejsca na ciele (zarówno kobiecym, jak i męskim), których pobudzanie wywołuje podniecenie seksualne. 15% powierzchni kobiecego ciała to właśnie takie miejsca – dla porównania – tylko 3% męskiego ciała jest tak bardzo wrażliwe na dotyk. Oczywiście, jest to sprawa indywidualna, a dane te dotyczą statystycznej większości.

Erogenne sfery kobiecego ciała

Kobiece ciało jest bardzo wrażliwe na dotyk, przy czym najbardziej wrażliwe są: łechtaczka, pośladki, piersi, nogi, skóra na głowie, usta, kark, dłonie.

Strefy erogenne możemy podzielić na 3 rodzaje:

  • Pierwszorzędne strefy erogenne – czyli strefy wokół organów odpowiadających za odczucie orgazmu (u kobiety są to pochwa i łechtaczka).
  • Drugorzędne strefy erogenne – czyli strefy, których stymulacja wywołuje podniecenie w pierwszorzędnych strefach erogennych, ale nie jest potrzebna do osiągnięcia orgazmu (u kobiety są to łono, pośladki, wargi sromowe większe, wargi sromowe mniejsze, odbyt, krocze, wejście do pochwy, sutki).
  • Strefy potencjalne – czyli strefy, których stymulacja prowadzi do podniecenia w pierwszorzędnych strefach erogennych. Są to bardzo indywidualne miejsca na ciele (dla jednych mogą to być stopy, dla innych wewnętrzna strona dłoni).