Dzisiaj nad ranem zmarł Stanisław Mikulski odtwórca roli Hansa Klosa w serialu „Stawka większa niż życie”. Aktor odszedł po krótkiej chorobie w wieku 85 lat.

“Dzisiaj o 5:15 odszedł Staszek Mikulski”– powiedział nam Krzysztof Genczelewski, wydawca biografii aktora. “Staszek Mikulski był w bardzo dobrej formie. Co prawda, od tygodnia był w szpitalu… no i po prostu po lekkiej chorobie zmarł. Miał 85 lat”– dodał.

Aktor urodził się 1.05.1929r.w Łodzi, w 1953 roku rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Karierę aktorską rozpoczął od pracy w Teatrze w Lublinie, po kilku latach przeniósł się do Warszawy, gdzie pracował w stołecznych teatrach.

Oprócz grania w teatrach aktor prowadził równolegle karierę filmową, wystąpił w takich filmach jak ”Godziny nadziei”, „Cień”, „Ewa chce spać”, „Ewa chce spać”, „Barwy walki”, „Skąpani w ogniu”.

W 1968 roku Mikulski po raz pierwszy zagrał w serialu „Stawka większa niż życie”, który przyniósł mu ogromną popularność . Aktor zagrał rolę Stanisława Kolickiego, który podczas II wojny światowej udawał niemieckiego oficera Hansa Klosa, dzięki czemu wykradał dla radzieckiego wywiadu istotne informacje.

Postać Hansa Klosa i serial „Stawka większa niż życie” do dnia dzisiejszego cieszą się popularnością i sympatią widzów, stacje telewizyjne do tej pory co pewien czas powtarzają odcinki serialu w telewizji. Ostatnią produkcją w jakiej wystąpił Stanisław Mikulski był sequel serialu o popularnym poruczniku wyreżyserowany przez Patryka Vege w 2012 roku pt. „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”.