SŁOŃCEM W TWARZ

Wakacje kojarzą nam się z przyjemnością, odpoczynkiem i piękną opalenizną. Czekamy na nie przez cały rok, przygotowując nie tylko portfel, ???? ale również formę. Już wiosną kupujemy karnet na siłownię i zmieniamy pielęgnację, aby podczas urlopu wyglądać jak najlepiej. W trakcie wakacji wypoczywamy i chłoniemy promienie słoneczne. Co jednak zrobić, aby dobry nastrój i piękny powakacyjny wygląd towarzyszył nam dłużej?

Przede wszystkim już w trakcie wakacji powinniśmy dbać o naszą skórę, stosując kosmetyki chroniące nas przed promieniowaniem słonecznym. W trakcie urlopu opalamy się bardzo szybko i równie łatwo możemy się poparzyć. Efektem może być nie tylko ból, ale również złuszczanie naskórka.  Dlatego oprócz kosmetyków z filtrem UV pamiętajmy, aby opalać się stopniowo, zwłaszcza przez pierwsze dni urlopu.

A po opalaniu najlepszym rozwiązaniem jest użycie kremów przeznaczonych do stosowania po opalaniu, które dodatkowo mają właściwości chłodzące i łagodzące. Dobrze sprawdzą się głęboko nawilżające maseczki na twarz, które ukoją podrażnioną skórę. Nie bójmy się również peelingów – nie odbiorą nam naszej opalenizny, gdyż złuszczają jedynie martwy naskórek. Składniki zawarte w kosmetykach nawilżających łatwiej się wchłoną i nawilżą przesuszoną po wakacjach skórę. Równie ważne jest, aby dużo pić – w szczególności wodę. Dzięki temu zabezpieczymy organizm przed odwodnieniem. Zbyt mała ilość wody w organizmie wiąże się nie tylko z gorszym samopoczuciem, ale również w bardzo dużym stopniu odbija się na wyglądzie naszej skóry. Staje się ona ziemista, szara, pozbawiona promienności i blasku.

SŁOŃCEM W TWARZ

Dodatkowo, jak zresztą przez cały rok, również po opalaniu świetnie sprawdzą się dla utrzymania opalenizny produkty samoopalające, balsamy brązujące i rozświetlacze. Umiejętnie zastosowany makijaż świetnie uwydatni nowy odcień naszej skóry, niezależnie od tego czy wybierzemy delikatne pociągnięcie bronzerem, czy neonowe kolory na oczach. Wykorzystajmy letni czas, aby zabłysnąć złotą, wakacyjną opalenizną.

SŁOŃCEM W TWARZ

Nie zapominajmy także o włosach. Zniszczone i przesuszone również potrzebują maksymalnego nawilżenia i regeneracji w postaci odżywek i masek. Zwłaszcza takich, które odbudowują strukturę włosów, uelastyczniają je oraz odżywiają cebulki włosowe.