Ciekawe przekąski

Alternatywnym pomysłem na stworzenie smacznej i zdrowej przekąski, która z powodzeniem może zastąpić lekki posiłek, jest przygotowanie np. warzywnego ciasta! Jest to najczęściej biszkopt z dodatkiem bakalii, który powstał na bazie warzyw takich jak marchewka, cukinia lub szpinak.

Jako cukrzycy nie powinniśmy dodawać do niego cukru. Warzywa te same w sobie posiadają go w odpowiedniej ilości. Jeśli już koniecznie chcemy „dosłodzić” nasz wypiek, dodajmy do niego niewielką ilość słodziku. Przygotowując taki biszkopt warto również mąkę pszenną zamienić na zdrowszą kukurydzianą lub ryżową. W ten sposób uzyskamy niezwykły kolor oraz aromat.

Diabetyk na mieście

Wiele restauracji oraz kawiarni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom diabetyków. Właściciele oraz obsługa dba o to, aby w ich menu na dany dzień zawsze pojawiła się choć jedna propozycja dla diabetyków. Dzięki temu podczas wyjścia ze znajomymi nie musimy zamartwiać się o to co będziemy jeść lub też patrzeć z utęsknieniem na pałaszowane przez bliskich kawałki ciasta. Sami również pozwolić możemy sobie na odrobinę szaleństwa!
Należy jednak przypomnieć, że słynne „od czasu do czasu”, nie oznacza „co drugi dzień”. W ten sposób ogromnie szkodzimy swojemu zdrowiu. Słodkie przyjemności powinniśmy serwować w naszym menu raz na 1,5 – 2 tygodni.

Natalia Herzog