Uroda

Słabe paznokcie — jak je wzmocnić?

Słabe paznokcie — jak je wzmocnić

Grafika: elements.envato.com

Paznokcie są reprezentacyjnym elementem wyglądu. Twarde i lśniące, będące oznaką zdrowia, to marzenie większości osób. By to osiągnąć, wystarczy zadbać o odpowiednią dietę bogatą w wiele składników odżywczych, a także prawidłową pielęgnację, np. poprzez stosowanie odżywczych kosmetyków. Jak działają takie preparaty? O jakich komponentach wspomagających właściwy wzrost paznokci trzeba pamiętać? Wyjaśniamy!

Dieta bogata w składniki odżywcze

Składnikami, które działają na wzmocnienie paznokci, są, m.in.:

  • biotyna – wzmacnia paznokcie oraz włosy, a jej niedobór może prowadzić do większej łamliwości i kruchości płytki,
  • cynk — bierze udział w procesie podziału komórek, a tym samym warunkuje prawidłowy wzrost paznokci,
  • witamina A — wspiera nawilżenie skóry wokół płytki paznokci,
  • witamina C — uczestniczy w procesie produkcji kolagenu, który stanowi jeden z głównych budulców włosów oraz paznokci,
  • kwas foliowy — wspiera wzrost paznokci,
  • krzem — stanowi ochronę przed łamliwością płytki, a także zwiększa jej elastyczność,
  • molibden — pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu aminokwasów siarkowych tworzących keratynę (budulec paznokci).

Wszystkich ich dostarczajmy sobie zarówno od wewnątrz – wraz z dietą, jak i od zewnątrz – stosując wysokiej jakości preparaty pielęgnacyjne.

Wzmacniające serum — pomoc dla paznokci

Oprócz zastosowania odpowiedniej diety warto również sięgnąć po serum do paznokci. Preparat ten przyczynia się do przywrócenia płytce optymalnego poziomu nawilżenia, a także stanowi ochronę przed utratą wilgoci. To sprawia, że stają się one mniej łamliwe, kruche, a bardziej elastyczne i lśniące. Najlepiej wybrać specjalistyczny, wnikający w głębsze warstwy płytki, preparat do paznokci. Takie wzmacniające serum tworzy niewidoczną warstwę ochronną, która stanowi ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że wyłącznie regularne stosowanie tego typu kosmetyków przynosi oczekiwane rezultaty. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku zastosowaniach, ale prawdziwych sukcesów spodziewajmy się po paru tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *