Baner kobieta dojrzala

Od wieków wykorzystujemy morskie dary w preparatach medycznych, produktach żywnościowych i kosmetykach. Warto po nie sięgać ze względu na zawartość wielu cennych składników. Prezentujemy wybrane skarby z morskich i oceanicznych głębin: kawior, perły i algi, jakie stosowane są w formułach  preparatów CHANTARELLE.

KAWIOR  

Po raz pierwszy kawior pojawił się już w XII wieku na stołach rosyjskich rybaków. Car Iwan IV wprowadził jesiotra i kawior na stałe do kremlowskiego menu 400 lat później. Kawior stał się więc wówczas symbolem Rosji. Kawior jest swoistym symbolem luksusu, najdroższa odmiana – Almas (ros. diament) pochodzi z ikr stuletnich białych jesiotrów z Morza Kaspijskiego, pakowany w puszki z 24-karatowego złota i kosztuje ok. 70 tys. zł za kilogram!

Kawior to nie tylko wysublimowany przysmak kulinarny, ale i bardzo wartościowy składnik preparatów odmładzających, stosowany w kosmetyce już od XIX wieku. Jest on nośnikiem wielu substancji niezbędnych dla regeneracji skóry dojrzałej. Zawiera bogactwo skoncentrowanych substancji aktywnych, m.in. nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które mają właściwości przeciwalergiczne i przeciwzapalne, hamują utratę wody z naskórka oraz opóźniają proces jego rogowacenia. Fosfolipidy (składnik błon komórkowych) przyczyniają się do optymalnego nawilżenia skóry i przeciwdziałają ucieczce wody z naskórka. Ekstrakt kawioru zawiera ponadto peptydy, proteiny, aminokwasy, mikroelementy (sód, potas, magnez, wapń, krzem, selen) oraz witaminy A, D, E i z grupy B. Substancje te intensywnie nawilżają, odżywiają i regenerują skórę. Zapewniają witalność i poprawiają jej strukturę. Wygładzają zmarszczki, odżywiają, zapewnia odpowiednią
jędrność skóry i poprawiają koloryt przywracając naturalny blask twarzy. Wyciąg z kawioru zapobiega również procesom oksydacyjnym zachodzącym w komórkach.

Ekstrakt z kawioru ryb norweskich został wykorzystany w preparatach do pielęgnacji domowej i preparatach zabiegowych CAVIAR CARE 40+ marki CHANTARELLE.

PERŁY

Perły są wytwarzMORSKIE-SKARBY_ILUSTRACJA-ARTYKULUane przez małże i zbudowane z tej samej substancji, co wewnętrzna strona muszli małża (masa perłowa). Perły powstają jako reakcja organizmu na ciało obce, które przedostaje się do muszli. W Chinach już w XIII rozpoczęła się hodowla pereł przez umieszczenie w muszli np. ziarenka piasku. Małż w obronie odkłada wokół ziarenka cieniutkie warstwy masy perłowej, która wyściela od wewnątrz jego muszlę. Po kilku latach powstaje wspaniała, lśniąca perła. Pomimo stosunkowo niskiej twardości są one odporne na zgniecenie. Wielkość pereł waha się od główki szpilki do rozmiarów ptasiego jaja. Ich barwa zależy od gatunku małży i rodzaju wody, spotykane są: białe, kremowe, różowe, żółte, szare, grafitowe i zupełnie czarne. Piękno perły urzeka więc od wieków jubilerów i kobiety na całym świecie.

Ekstrakt z pereł nazywany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej eliksirem młodości. Bogaty w aminokwasy (alanina, glicyna, kwas asparaginowy, seryna, kwas glutaminowy, leucyna i fenyloalanina), składniki mineralne (wapń, magnez, krzem i sód) i proteiny. Aminokwasy nawilżają skórę i spowalniają proces starzenia, chronią ją przed uszkodzeniami. Składniki mineralne również nawilżają i wzmacniają skórę, zwiększają metabolizm jej komórek i stymulują procesy naprawcze w uszkodzonych komórkach. Perłowy wyciąg ma także zdolność pochłaniania szkodliwego promieniowania UV i silne działanie antyrodnikowe. Ekstrakt z pereł zawiera formuła preparatów Home Care i zabiegowych: CAVIAR CARE 40+ marki CHANTARELLE.