Seks

Skąd się bierze przedwczesny wytrysk?

Skąd się bierze przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to dla wielu mężczyzn powód do wstydu. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ może przydarzyć się każdemu. W zależności od przeprowadzonych badań szacuje się, że przedwczesny wytrysk dotyka od 30% do aż 70% panów.  Jego przyczyny bywają dość zróżnicowane. Skąd się bierze przedwczesny wytrysk?

Brak doświadczenia seksualnego

Brak doświadczenia seksualnego sprzyja przedwczesnym wytryskom. Gdy erotyczne igraszki są nowością, mężczyzna czuje się nimi mocno podekscytowany. Nic dziwnego, że wytrysk następuje dosyć szybko. W miarę nabywania doświadczenia mężczyzna uczy panować się nad obszarem łonowo-guzicznym i kontrolować swój wytrysk. Wymaga to jednak nieco wprawy.

Bardzo atrakcyjna partnerka

Przedwczesny wytrysk może pojawić się także przy bardzo atrakcyjnej partnerce. Jeśli wzbudza ona silne podniecenie u mężczyzny, istnieje ryzyko, że pierwszy seks może być stosunkowo krótki, co wcale nie znaczy, że nieudany. Warto pamiętać, że kobiety mają w tym zakresie różne potrzeby. Poza tym ważna jest także sama gra wstępna, bo ciało pań jest niezwykle wrażliwe na dotyk, także ten delikatny i subtelny.

Zapalenia pęcherza moczowego lub prostaty

Czasem przedwczesny wytrysk to efekt infekcji. Gdy dojdzie do zapalenia pęcherza moczowego lub prostaty, ejakulacja zachodzi dużo szybciej. W takiej sytuacji warto po prostu udać się do lekarza, wykonać stosowne badania i zacząć przyjmować leki. Po uporaniu się z infekcją odpowiedzialną za stan zapalny, wszystko powinno wrócić do normy, a mężczyzna odzyskać kontrolę nad wytryskiem.

Nadczynność tarczycy

Wykazano, iż nadczynność tarczycy, która objawia się nadprodukcją hormonów tarczycy, może powodować przedwczesny wytrysk. W tej sytuacji także problem zniknie, gdy skupimy się  na leczeniu głównej przypadłości.  Gdy zoptymalizujemy poziom hormonów tarczycy w organizmie, ejakulacja zacznie przebiegać prawidłowo.

Długa abstynencja seksualna

Przedwczesny wytrysk często bywa konsekwencją długiej abstynencji seksualnej.  Brak erotycznych igraszek przez dłuższy okres czasu wcale nie musi być niczym złym. Trzeba tylko uświadomić sobie, że po długiej abstynencji seksualnej wytrysk może nastąpić przedwcześnie. Jednak i na to istnieje proste rozwiązanie. Po ejakulacji można zawsze chwilę odczekać i zrobić drugie podejście do seksu, tym razem wytrysk nie wystąpi już tak szybko.

Stres związany z seksem

Często mężczyzna tak bardzo stresuje się tym, czy wytrysk nie nastąpi przedwcześnie, że w rezultacie sam ściąga na siebie problem. Zbyt mocne koncentrowanie się na tym problemie, sprawia, że ciało zaczyna odmawiać mu posłuszeństwa i w rezultacie dochodzi do tego, czego się tak obawiał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *