ciaza

Seks jest przyjemnością i wyrazem uczuć. Pozwala na pogłębienie związku. Każdy z nas ma prawo do takiej przyjemności. Jednak na co  możemy pozwolić sobie w tak ważnym okresie ciąży?

Przeciwskazania

Nie wszystkie igraszki w sypialni są dozwolone dla kobiet w okresie ciąży. Pewne sytuacje zdrowotne czy pozycje mogą niekorzystnie wpływać na stan ciąży. Seks może być niewskazany w okresie zagrożenia ciąży. Także w przypadku zagrożenia poronieniem lub przedwczesnym porodem. Jeżeli wystąpią także takie objawy jak krwawienie lub plamienie oraz gdy odejdą już wody płodowe. Wtedy czas na poród a nie łóżkowe przygody. Gdy wcześniej doszło do poronienia warto ostrożnie podchodzić do seksu.

Seks w ciąży

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma żadnych przeszkód aby cieszyć się wspólną bliskością w sypialni. Przy sporej wielkości brzucha  należy unikać pozycji, które mogą być niewygodne dla kobiety. Idealne będą te od tyłu. Seks nie może być także zbyt gwałtowny. Plemniki zawierają substancje, które rozszerzają szyjkę macicy, co nie jest wskazane w błogosławionym stanie, gdyż może dojść nawet do jej krwawienia.  Warto więc kochać się przy użyciu prezerwatyw.

Ostrożne uniesienia

ciaza

Orgazm powoduje skurcze macicy. Podczas orgazmu uwalniany jest hormon zwany oksytocyną. Odpowiedni poziom tej substancji wywołuje poród, więc należy uważać na doznania, żeby przypadkiem nie wywołać przedwczesnej akcji porodowej. Przy zagrożonej ciąży zdecydowanie odradza się silne przeżycia seksualne. W razie wszelki wątpliwości i obaw warto skonsultować się z lekarzem.

Możliwość uprawiania seksu podczas ciąży zależy od naszego stanu zdrowia i przebiegu całej ciąży. W tym szczególnym i wrażliwym okresie musimy pamiętać nie tylko o sobie, ale o dziecku. Przy zdrowej ciąży spokojnie możemy cieszyć się seksem, jeszcze bardziej pogłębiając naszą relację z partnerem.