Nie ma chyba osoby, które nie lubiłaby lata i wypoczynku na skąpanej słońcem plaży. Czy wiesz, jak powinna przebiegać regeneracja włosów po powrocie z urlopu? Przedstawiamy naturalne sposoby pielęgnacji, które przywrócą kosmykom blask i witalność.
Choć słońce poprawia nasze samopoczucie i odgrywa kluczową rolę w syntezie witaminy D, pod wpływem promieniowania ultrafioletowego nasze włosy i skóra ulegają wysuszeniu. Obawiasz się, że po powrocie z urlopu będziesz zmuszona odwiedzić fryzjera i skrócić fryzurę? Ten czarny scenariusz nie ziści się, jeśli zadbasz o odpowiednią pielęgnację włosów już dziś!
Odżywki w sprayu z filtrem przeciwsłonecznym
Przed wyjazdem na wakacje warto zaopatrzyć się w kilka produktów, które pomogą ci uchronić się przed negatywnym oddziaływaniem promieni UV. W drogeriach można znaleźć odżywki w sprayu, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Tak, włosy również potrzebują takiej ochrony. Jeśli nie zadbamy o ich należyte zabezpieczenie, do domu wrócimy z suchymi, wypłowiałymi strąkami. Jednak sama odżywka w sprayu to za mało. Włosom należy zapewnić zabiegi regeneracyjne, w których kluczową rolę odgrywają naturalne produkty.
Domowy szampon regenerujący włosy
Choć może wydawać ci się to niedorzeczne, przed wyjazdem na urlop warto przygotować własny szampon. Zapewne zadajesz sobie pytanie: po co? Wszak drogeryjne półki uginają się pod ciężarem szamponów i odżywek. Odpowiedź jest bardzo prosta, podczas wakacyjnych wojaży potrzebujesz produktu, który nie tylko oczyści włosy i skórę głowy, ale też dostarczy im solidną porcję nawilżenia. W przygotowaniu własnego szamponu pomocna okaże się baza myjąca ze sklepów z półproduktami kosmetycznymi. Należy ją połączyć z dwoma łyżeczkami ulubionego oleju np. słonecznikowego lub oliwą z oliwek. W przypadku włosów suchych i szorstkich szczególnie polecane są olej kokosowy i masło shea. To nie koniec wzbogacania domowego szamponu. Do mikstury warto dorzucić łyżeczkę pantenolu – do nabycia w sklepach z półproduktami kosmetycznymi i kilkanaście kropel kwasu hialuronowego – ten składnik również znajdziemy w sklepach internetowych. Na koniec do szamponu dodajemy kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Pełni on dwojaką rolę, z jednej strony nadaje pożądany zapach własnoręcznie ukręconemu kosmetykowi, z drugiej pozytywnie wpływa na kondycję włosów. W związku z tym jego rodzaj warto dostosować do potrzeb kosmyków. Jeśli zależy ci na odżywieniu włosów wysuszonych słońcem i słoną wodą, wybierz olejek cytrynowy, natomiast w przypadku problemów z nadmiernym przetłuszczaniem sprawdzi się olejek rozmarynowy. Pamiętaj, aby przed użyciem domowego szamponu, mocno nim wstrząsnąć, aby wszystkie składniki wymieszały się ze sobą, tworząc jednolitą emulsję.