Fitness Najnowsze

Ćwiczenia na płaski brzuch

cwiczenia-na-plaski-brzuch

Płaski i umięśniony brzuch to dla niektórych wyobrażenie idealnego ciała. Prezentujemy ćwiczenia na płaski brzuch, które pomogą uzyskać wymarzony wygląd.

Płaski brzuch

Płaski brzuch znakomicie prezentuje się w crop topach czy obcisłych sukienkach, nie wspominając o seksownym bikini. Nie każdy może pochwalić się idealnie wyglądającym brzuchem. Odpowiednie ćwiczenia pozwolą uzyskać nam efekt płaskiego brzucha i zarazem piękną oraz szczupłą sylwetkę.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Istnieją skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch, które samodzielnie wykonamy w parku czy w domu. Nie potrzeba trenera personalnego czy drogiego karnetu na siłownię. Dzięki regularnym ćwiczeniom zrzucimy zbędne kilogramy i wymodelujemy mięśnie brzucha.

Brzuszki

Brzuszki to najpopularniejsze ćwiczenie, angażujące mięśnie brzucha. Kładąc się na macie, plecy powinny być do niej przyklejone”. Nogi zgięte, a kolana złączone. Ręce dajemy pod głowę i wykonujemy brzuszki, podnosząc górną część ciała. Musimy pamiętać o prawidłowym oddychaniu, które jest bardzo ważne podczas ćwiczeń. Wydech wykonujemy w czasie skurczu mięśni. Powietrze wdychamy nosem a wypuszczamy ustami. Brzuszki możemy wykonywać seriami, robiąc krótkie przerwy. Tego typu ćwiczeń nie należy wykonywać codziennie, ponieważ mięśnie potrzebują czasu na regenerację i odpoczynek.

Deska

Deska to równie popularny sposób na uzyskanie płaskiego brzucha. Polega na napięciu mięśni i jest ćwiczeniem statycznym. Wymaga utrzymania jednej pozycji przez określony czas. Sylwetka musi opierać się na ugiętych łokciach, utrzymując ciało w jednej linii. Tworzy się w ten sposób tzw. plank czyli deska. Ćwiczenie modeluje nie tylko brzuch, ale rzeźbi także plecy, ramiona i biodra. Na początek należy spróbować wytrzymać w takiej pozycji przez kilkanaście sekund, stopniowo wydłużając czas.

Unoszenie nóg

plaski-brzuch

Ćwiczenie angażujące pracę nóg także pomoże nam w modelowaniu brzucha. Kładąc się na macie, plecy powinny być „przyklejone” do maty, tak samo jak w przypadku standardowych brzuszków. Nogi muszą być zgięte w kolanach. Unosimy je, przyciągając do ciała i podnosząc tym samym pośladki. Musimy pamiętać o tym, aby ich nie prostować. Podczas wykonywania tego ćwiczenia uważajmy na kręgosłup, nie unosząc nóg zbyt gwałtownie. Takie podnoszenia wykonujmy seriami, z małymi przerwami. Leżąc, nie odrywajmy pleców od maty. Podczas modelowania brzucha z pewnością poczujemy pracę naszych mięśni.

Zaprezentowane sposoby to najskuteczniejsze ćwiczenia na plaski brzuch. Wymarzona sylwetka jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy odrobina czasu i systematycznego wysiłku fizycznego, aby uzyskać pięknie wymodelowany brzuch.

Komentarze (3)

pati25

5 lat temu

Ja również marzę o płaskim brzuszku.Wykonuję ćwiczenia na tę partię ciała.Muszę dodać jeszcze te dwa proponowane.Bo brzuszki robię.I wykonywać je regularnie.Niech tylko miną te upały

Danusiate

5 lat temu

Ja też obiecałam sobie, że wezmę się za ćwiczenia – ale tak jak Mindi czekam aż się trochę ochłodzi, bo przy tych tropikach nawet pójście na zakupy to bardzo intensywny trening fitness 🙂

Mindi

5 lat temu

Nie ukrywam, że ćwiczenia na płąski brzuch są mi potrzebne. Niestety po ciążach i z wiekiem już ciało nie jest takie elastyczne. Poczekam na lekkie ochłodzenie i zacznę gimnastykę, mam pod koniec września wesele to przyda mi sie ładna figura 🙂

Zostaw komentarz