Wypadanie włosów jest poważnym problemem. Odbiera pewność siebie. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają uporać się z tym problemem.

Preparaty Pharmaceris H są skierowane do osób, które borykają się z problemem wypadających włosów.

Dorosły człowiek ma około 100 000 włosów na głowie i traci ich średnio 70-100 dziennie, co jest naturalnym zjawiskiem. Wypadanie włosów nasila się z wiekiem a na proces ten wpływ mają uwarunkowania genetyczne, wahania hormonalne, niektóre choroby oraz przyjmowane leki. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów mogą być również zbyt intensywne zabiegi fryzjerskie i codzienna stylizacja. Utratę włosów wzmaga stres, nieodpowiednia dieta. Także pory roku mają wpływ na intensywność wypadania włosów.

Nadmierna utrata włosów – łysienie dotyka zarówno mężczyzn , jak i kobiety i często staje się dużym problemem estetycznym i psychologicznym.

Marka Pharmaceris wprowadza do aptek 2 specjalistyczne preparaty:
H-STIMUPURIN Specjalistyczny szampon stymulujący wzrost włosów
H-STIMULINUM Odżywkę stymulującą wzrost włosów, nad którymi prace i badania trwały 10 lat i których receptury oparte zostały na 2 zgłoszeniach patentowych.

Dermokosmetyki te pobudzają odrastanie nowych włosów i ich zagęszczanie. Pomagają walczyć z łysieniem o podłożu genetyczno-hormonalnym oraz spowodowanym czynnikami środowiskowymi. Zapobiegają utracie włosów wynikającej z długotrwałego przyjmowania leków, stresu, przemęczenia czy osłabienia organizmu. Są bezpieczne dla wrażliwej skóry głowy. Nie zawierają parabenów, alergenów i barwników.

W nowych preparatach Pharmaceris H zastosowano nowatorskie rozwiązania poparte ZGŁOSZENIAMI PATENTOWYMI:
1.Zastosowano synergiczny kompleks kofeina + naturalny czynnik wzrostu FGF . To unikalne połącznie dwóch składników stanowi skuteczne i naukowo udowodnione działanie, hamujące proces wypadania włosów i jednocześnie stymulujące ich odrastanie. Wykazuje działanie zapobiegające łysieniu o różnej etiopatogenezie. ZGŁOSZENIE PATENTOWE P.407074 (2014).
2.Transport naturalnego czynnika wzrostu FGF i jego sposób wprowadzania w głąb mieszka włosowego stanowi ZGŁOSZENIE PATENTOWE P.400804 (2012).
Nowe preparaty, jak cała serii dermokosmetyków Pharmaceris do cer problemowych dostępne są z aptekach.