Rajstopy są bardziej praktyczne, a pończochy niezwykle seksowne. Kwestia, co wybrać, najczęściej dyktowana jest przez okazję i wygodę noszenia.

W teorii zarówno rajstopy, jak i pończochy służą do ochrony przed zimnem. Praktycznie, (zwłaszcza czarne) poprawiają optycznie wygląd nóg, które prezentują się szczuplej i zgrabniej.

Pończochy od rajstop różnią się zakresem ciała, które zasłaniają. Rajstopy zakrywają całe nogi do pasa. Natomiast pończochy okrywają stopę i część nogi (zwykle do górnej części uda).

Bo we mnie jest seks

Pończochy są szalenie seksowne! Czarne pończochy z pasem do pończoch to jedna z najbardziej podniecających i działających na męską wyobraźnię część damskiej garderoby. Od każdej kobiety w tym skąpym stroju emanuje erotyzm. Pończochy dodają też kobietom, które je noszą, pewności siebie, zwiększają poczucie wartości oraz dodają seksapilu.

Pończochy samonośne

Niewątpliwie, pończochy z pasem są bardzo seksowne, jednak do najwygodniejszych nie należą. Rozpinanie pasków od pasa do pończoch zajmuje trochę czasu i wcale nie jest takie łatwe.

Producenci wyszli naprzeciw potrzebom kobiet, które wolą pończochy od rajstop, a cenią sobie komfort noszenia. Bardzo popularne stały się pończochy samonośne, które nie potrzebują pasa, który będzie je przytrzymywał. Trzymają się na udzie dzięki silikonowemu paskowi.