Prawie każda kobieta przeżywa przybywające kilogramy. Staje na wadze i widzi, że trochę przybyło, więc szybko przypomina sobie, ile niezdrowych rzeczy zjadła pomiędzy posiłkami, ile razy zapomniała o śniadaniu, ile razy podjadała w nocy z lodówki.

Nie jem dużo a tyję – problem wielu kobiet

Ale są kobiety, które mają właściwe nawyki żywieniowe, nie jedzą fast-foodów, nie opróżniają lodówki w nocy ani nie trzymają w biurku batonów, które potem zjadają ukradkiem, a waga i tak pokazuje coraz więcej. Zazwyczaj tłumaczą to sobie upływającym czasem, bowiem przyjęło się mówić, że z wiekiem każda kobieta tyje, a ma wynikać to ze zmian hormonalnych zachodzących w jej organizmie.

Powody tycia dojrzałych kobiet

Jak się okazuje, tycie zmiany hormonalne powodują jedynie w niewielkim zakresie. Częściej wynika to ze złego odżywiania oraz z niedoczynności tarczycy.

Obfite posiłki

Zbyt obfite posiłki to nie to samo co objadanie się. Owszem, wraz z wiekiem kobieta mniej się rusza (zazwyczaj, choć nie jest to regułą), jej metabolizm spowalnia, a apetyt pozostaje taki sam. W związku z tym kobiety powinny zmienić swoją dietę i dostosować ja do swojego wieku i do określonych wymagań organizmu. Zalecana jest także aktywność fizyczna.