Artykuły Moda

Jak ubierać się latem do pracy?

Gorące lato i słońce w pełni jest fantastyczne, ale na urlopie, a nie w… pracy. Wysokie temperatury doskwierają w biurze, szczególnie w nieklimatyzowanych pomieszczeniach, a my nie możemy się „rozebrać”. W co się w takim razie ubrać?

Gorące lato i słońce w pełni jest fantastyczne, ale na urlopie, a nie w… pracy. Wysokie temperatury doskwierają w biurze, szczególnie w nieklimatyzowanych pomieszczeniach, a my nie możemy się „rozebrać”. Jak ubierać się latem do pracy?

Jeżeli pracujemy w takim miejscu, gdzie mamy styczność z ludźmi to absolutnie nie możemy sobie pozwolić na iście wakacyjne stylizacje. Biuro, czy urząd to nie plaża, w związku z tym krótkie szorty, topy bez ramiączek, czy japonki nie wchodzą w grę.

Wiadomo, każdy z nas jest tylko człowiekiem i trudno byłoby wytrzymać w wełnianej marynarce podczas 30. stopniowego upału, jednak do pewnych zasad (świadczących nota bene o naszej kulturze osobistej) musimy się dostosować.

Z pewnością „przetrwanie” upalnego lata w pracy nie jest łatwe. Codziennie rano stoimy przed dylematem w co się ubrać, żeby wyglądać stosownie, jednak czuć się komfortowo w gorące dni.

Sukienka to jest to!

Najlepszym rozwiązaniem dla Pań jest sukienka lub zestaw bluzka (najlepiej koszulowa) z krótkim rękawkiem, dopasowana do spódnicy.

Możemy sobie pozwolić na letnie motywy (np. kwiaty) oraz jaśniejsze kolory. Zdecydowanie najbardziej elegancka i najlepsza na upały jest biel. Idealnie w tym sezonie sprawdzą się również najmodniejsze teraz pastelowe kolory. Pamiętajmy, że konieczne jest zakrycie ramion żakietem lub sweterkiem w ciągu dnia.

Jak ubierać się latem do pracy?

Jeżeli swobodniej czujesz się z zakrytymi nogami, postaw na jasne spodnie na kant o klasycznej długości do kostek, lub krótszych – bardzo modnych teraz o długości 7/8.

Jeżeli chodzi o buty, to warto zdecydować się na niewysokie pantofle z odkrytymi palcami, które pozwolą stopom oddychać. Niestety, o takiej swobodzie jak japonki, czy sandały raczej trzeba zapomnieć.

Pozwól ciału oddychać

Ważne jest również to, z jakiej tkaniny jest wykonane ubranie, które zakładamy. Należy wybierać lekkie i zwiewne materiały, które przepuszczają powietrze. Zdecydujmy się na bawełniane, czy lniane ubrania, które pozwalają skórze oddychać.

Zdecydowanie odradza się w gorące dni noszenia ubrań z poliestru lub innych tworzyw sztucznych. Takie ubrania ograniczają Twoje poczucie komfortu latem, ponieważ jesteś bardziej narażona na pocenie się.

Drogie Panie, jakie macie sposoby na przetrwanie w biurze podczas upałów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *