piknik

Wiosenno-letni okres zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wolny weekend warto spędzić na łonie natury, aby wykorzystać w pełni piękną pogodę.

Sposobów na spędzenie weekendu jest wiele. Aby nie nudzić się w domu lepiej skorzystać z ciekawych pomysłów.

Piknik

Mieszkając w mieście często narzekamy na brak świeżego powietrza i zielonych terenów. Nie zawsze mamy czas aby wyjechać gdzieś poza miejską dżunglę. W każdym mieście znajdziemy jakiś park czy kawałek zielonego terenu np. nad rzeką lub jeziorem. W takim miejscu możemy zorganizować piknik. Romantyczny czy też rodzinny, pełen zabawy – wszystko zależy od nas. Piknik nie może obejść się oczywiście bez kosza pełnego przysmaków. Zapakujmy do niego kanapki, muffinki, zdrowe owoce oraz lemoniadę. Rozłożeni na kocu będziemy delektować się przysmakami i słonecznymi promieniami.

Kajaki

Wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, przypadnie do gustu pomysł wypadu na kajaki. Przystań kajakową znajdziemy w większości dużych miast. Taka forma spodoba się zarówno najmłodszym jak i dorosłym. Spływ rzeką w promieniach letniego słońca będzie znakomitą aktywnością, a dla niektórych na pewno ciekawą przygodą.

Miejski festiwalkoncert

W okresie letnim odbywa się bardzo dużo imprez plenerowych. Miasta zasypują mieszkańców propozycjami festiwali czy koncertów odbywających się na rynkach, stadionach czy w parkach miejskich. Takie rozwiązanie jest dobre dla każdego, bez względu na wiek, ponieważ większość takich imprez jest otwartych dla wszystkich chętnych. Na tego typu wydarzeniach nie brakuje atrakcji muzycznych czy kulinarnych. Warto więc śledzić kalendarz imprezowy swojego miasta i korzystać z oferty rozrywkowo-kulturalnej.

Grill z przyjaciółmi

Miejskie tereny są odpowiednio adaptowane na wszelkie potrzeby mieszkańców. W wielu miastach wydzielone są miejsca, gdzie legalnie i bezpiecznie możemy rozpalić grilla. Nie zawsze mamy własny ogródek czy taras, gdzie moglibyśmy go zorganizować. W takim przypadku wystarczy zabrać znajomych, potrzebne produkty i grill na łonie natury gotowy.

Miasto daje mnóstwo ciekawych możliwości spędzenia udanego weekendu. Wcale nie musimy jechać na daleką wycieczkę, gdy wystarczy wyjść z domu aby miło spędzić czas w gronie najbliższych i przyjaciół.