kurs euro

Wreszcie zbliżają się święta. To najlepszy czas, aby z całą rodziną zaplanować zagraniczny wyjazd. Spędźcie ten czas na sportowo i wyruszcie w samo serce Alp – do austriackiego ośrodka narciarskiego w Tyrolu. Jeszcze zanim zaczniecie pakować walizki, nie zapomnijcie o wymianie waluty. W przeciwnym razie wrócicie z pustym portfelem, z uwagi na wysokie koszty automatycznego przewalutowania podczas zakupów i wypłat z bankomatów.

Gdzie wymienić Euro najtaniej?

Wbrew pozorom nie w stacjonarnym kantorze. Nie ma najmniejszego sensu płacić wysokiego spreadu, jaki podmioty te nakładają na walutę. Pewnie nieraz zauważyłeś, że za zakup euro musisz zapłacić znacznie więcej, niż otrzymałbyś chcąc sprzedać tę walutę. Różnica tego typu nosi nazwę spread. Zależy jednocześnie od średnich notowań Narodowego Banku Polskiego oraz prowizji, na której zarabia kantor czy bank. Ile mogą wynieść sumaryczne koszty wymiany? Co najmniej kilka, a nawet do kilkunastu procent. Sam widzisz, że to średnio opłacalne…

Tradycyjna wymiana walut stanowi prostą drogę do „przepalania pieniędzy”. To tak, jakbyś rozpalał ogień w kominku przy pomocy banknotów. Odgórnie narzucany spread powinien zostać zmniejszony do równo 0% – i to naprawdę jest możliwe. Wystarczy, że zdecydujesz się wymienić euro w społecznościowej giełdzie elektronicznej. Platformę taką tworzy tysiące użytkowników, którzy są gotowi zawierać transakcje bez kosztownego pośrednictwa. System automatycznie dobiera najatrakcyjniejsze oferty komplementarne względem ich oczekiwań. Uczestnicy giełdy mogą również sami proponować własny kurs wymiany innym użytkownikom. Transakcja zostanie poprzedzona przelaniem wymaganych środków do swojego wirtualnego portfela. Stanowi to skuteczną formę zabezpieczenia przed niewypłacalnością.

 

Gdzie sprawdzić kurs euro?

Chcesz wiedzieć, jakie konkretnie kursy obowiązują w tym właśnie momencie? Nic prostszego. Wystarczy, że skorzystasz z notowania dostępnego pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln. Skieruj swój wzrok w kierunku tabeli w górnej części strony. Zobaczysz tutaj na bieżąco aktualizujące się kursy euro – zarówno dotyczące sprzedaży, jak i zakupu waluty. Chcesz mieć porównanie ze średnimi stawkami na rynku światowym? Nie ma problemu – znajdziesz je zaraz obok.

Możesz również zapoznać się z historycznymi kursami wymiany waluty europejskiej. Dane prezentuje wykres liniowy, który w zależności od Twojego wyboru obejmie kursy nawet od początku istnienia serwisu (2009 rok). To świetna pomoc dla wzrokowców, którzy mogą w łatwy sposób uświadomić sobie potencjalne oszczędności.

Podsumowanie

Tylko od Ciebie zależy, ile oszczędności pozostanie Twojej rodzinie do wydania podczas urlopu za granicą. Nie trać ich niepotrzebnie i wymień złotówki na euro na internetowej giełdzie. Zaoszczędzisz około 200 zł przy zakupie waluty w kwocie 1000 Euro. Już dzisiaj zarejestruj się na stronie wybranej platformy, zasil wirtualny portfel przelewem z banku  i zawieraj transakcje po najatrakcyjniejszych kursach na rynku.

Tekst partnera

2 KOMENTARZE

  1. Zwykle w pośpiechu wymieniamy walutę przed wyjazdem, nie zastanawiając się nad możliwością uzyskania korzystniejszej ceny. Wcześniej nie wiedziałam gdzie można sprawdzić ceny walut, teraz skorzystam z internetowych możliwości.

  2. Dawno już nie musiałam wymieniać pieniędzy, ale gdybym wybierała się gdzieś za granice, to myślę, że sprawdziłabym wcześniej gdzie mogę najkorzystniej wymienić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ