Uroda

Pędzle do makijażu dla początkujących – które do czego?

kinkate gruber z pexels

Chcesz nauczyć się robić piękny makijaż oka lub całej twarzy? Aby wykonać taki make-up, potrzebujesz przede wszystkim odpowiednich pędzli i kosmetyków, które pomogą Ci wyczarować olśniewający makijaż. Pamiętaj, trening czyni mistrza, więc nie poddawaj się w swoich próbach, a już wkrótce będziesz w stanie wykonać samodzielnie zjawiskowy makijaż i to na każdą okazję.

Czy warto inwestować w drogie pędzle na samym początku?

Wiele Pań boryka się z tym dylematem, bo nie wie, czy na samym początku nauki makijażu opłaca się od razu inwestować w drogie, markowe pędzle. To zależy. Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek finansowy, to wyższej jakości pędzle znacznie ułatwią i przyśpieszą Ci naukę. Wybieranie najtańszych i niskiej jakości pędzli sprawia, że bardzo się zniechęcisz, bo nie będziesz w stanie idealnie odwzorować triki makijażowe stosowane przez profesjonalistów.

Oczywiście spokojnie możesz postawić na tańsze zamienniki markowych pędzli, których nie brakuje w drogeriach stacjonarnych i internetowych.

Warto zastanowić się nad jeszcze jedną kwestią – kupować pojedyncze pędzle, czy lepiej iść na łatwiznę i od razu kupić cały zestaw. My polecamy na samym początku kupować pędzle do makijażu pojedynczo, stopniowo. Krok po kroku zaczniesz zauważać, jakie kształty i rodzaje pędzli do makijażu są Ci potrzebne. Zazwyczaj w zestawie znajdziesz wiele różnych modeli, których możesz nigdy nie używać. Do tego z czasem zaczniesz wyciągać pierwsze wnioski i zrozumiesz, czym powinny wyróżniać się pędzle, które gwarantują Ci największy komfort w trakcie pracy.

Jakie pędzle powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce?

Nie wiesz, jakie pędzle do makijażu przydadzą się osobie początkującej? Poznaj nasze wskazówki, które pomogą Ci wybrać pędzle, bez których już wkrótce nie będziesz sobie wyobrażała robienia makijażu.

  • Pędzel do podkładu lub kremu BB – jeśli chcesz nakładać podkład pędzlem, potrzebujesz do tego specjalny model zwany flat top. Ten model wyróżnia się zbitym włosiem, dzięki któremu można z powodzeniem rozprowadzić podkład po całej twarzy, obojczyku czy szyi.
  • Pędzel do pudru – warto utrwalić podkład pudrem, a do tego najlepiej wykorzystać specjalnie dopasowany pędzel. Dobrym wyborem będzie tutaj model z syntetycznym włosiem.
  • Pędzel do konturowania twarzy – w Twojej kosmetyczce nie może zabraknąć także pędzla do konturowania. Łatwo go odróżnisz od innych, gdyż zwęża się on ku górze, co ma ułatwić  precyzyjne nakładanie bronzera i różu.
  • Pędzel do korektora – zastanów się, czy chcesz przyklepać korektor opuszkiem palca, czy też specjalnie zbitym pędzelkiem, który został do tego przeznaczony. Dzięki niewielkiej wielkości możesz wykorzystać go również do nakładania bazy pod cienie.
  • Pędzel do nakładania cieni – wyróżnia się lekko spłaszczonym włosiem, jego zadaniem jest pomoc w aplikacji cienia na powiekę. Możesz wykorzystać go także do wykonania smoky eyes.
  • Pędzel do rozcierania cieni – kolejnym obowiązkowym pędzlem w trakcie makijażu jest model, dzięki któremu będziesz w stanie uzyskać cudowne efekty na swoich powiekach. Jedynie odpowiednio dobrany pędzelek sprawi, że blendowanie i rozcieranie granic pomiędzy różnymi cieniami stanie się łatwiejsze, przyjemniejsze, a efekt wprost zachwycający.
  • Pędzel do eyelinera – wielbicielki kresek powinny też zakupić skośny, mały pędzelek do eyelinera.

Pędzelek do brwi – kolejnym produktem, który pomoże Ci w makijażu, jest specjalny pędzelek do brwi. Ma on krótkie włosie i jest lekko ścięty na skos. Dzięki niemu możesz obrysować swoje brwi i wypełnić ubytki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *