Pan Sułek zakocha się w Poznaniu

Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham Pana, Panie Sułku”. Czy ktoś z seniorów, i nie tylko, nie zna tego tytułu? To niemożliwe. Wychowały się na nim całe pokolenia radiosłuchaczy.

„Kocham Pana, Panie Sułku” to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia. Przez lata Pan Sułek, Pani Eliza, Gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt, umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni bardzo solidnie z kreowanymi przez siebie postaciami i do dzisiaj funkcjonują w zbiorowej pamięci jako Pan Sułek i Pani Eliza. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili „Kocham Pana, Panie Sułku” na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=wENpU8HOK7E

Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe. Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na przedstawienie „Kocham Pana, Panie Sułku”:

– 8 marca 2015 r. (niedziela) o godz. 18:00 w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Sala Filharmonii (ul. Wieniawskiego 1) w Poznaniu.

Bilety na wydarzenie w cenach: 70, 80, 90 zł można nabyć w Internecie na portalach: ticketpro.pl, bilety 24.pl. Bilety dostępne również w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju, w kasie Filharmonii (ul. Wieniawskiego 1, tel. 61 853 69 35, kasa czynna od poniedziałku do piątku 13:00-17:00 oraz godzinę przed każdym koncertem) i w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44, tel. 61 851 96 45, kasa czynna od poniedziałku do piątku 10.00-19.00, w soboty 10.00-17.00).

Zakupy grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) prosimy kierować do organizatora. Kontakt z organizatorem; Agencja Artystyczna MONOLIT, www.monolitart.com.pl, +48 660 860 777, +48 518 522 581, biuro@monolitart.com.pl.

Pan Sułek – nieco przerośnięty uczeń, megaloman i łgarz, niepozbawiony jednak nieodpartego uroku.

Pani Eliza – dziewica w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w nim zakochana, znosząca nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotowa do pomocy i dająca dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza Pana Sułka.

Gajowy Marucha – ich towarzysz tropiący przygody tej dziwacznej i zabawnej pary.

Pani Eliza i Pan Sułek od zawsze są kojarzeni z parą wspaniałych aktorów – Martą Lipińską i Krzysztofem Kowalewskim – dzięki nim postaci te stały się bohaterami z krwi i kości, z ich charakterystycznymi głosami i powierzchownością.

Zdjęcia: mat. pras. Agencja Artystyczna Monolit