Starzenie się jest nieuchronne i po prostu trzeba się z tym pogodzić. Nie wynaleziono jeszcze leku na długowieczność, choć podejmowane są liczne próby, które być może kiedyś przyniosą oczekiwane efekty.

Na dzień dzisiejszy jednak nie ma takiego cudownego specyfiku, który powstrzymałby proces starzenia się. Dlatego też trzeba mieć odpowiednie do tego podejście, należy tak ułożyć sobie swoje życie, aby to był kolejny etap, a nie nieuchronny dramat.

Pozytywne podejście do życia

Owszem, osoby, które się dużo uśmiechają, mają od tego zmarszczki, ale za to przyjemniej żyją. Pozytywne podejście jest podstawą zachowania dobrego ducha. Lepiej być przecież osobą zadowoloną z życia, niż wiecznie narzekającą i widzącą tylko złe strony wszystkiego. Dodatkowo, uśmiech przyciąga innych ludzi, przede wszystkim tych pozytywnie zakręconych.

Widziałam w Internecie filmik o kobiecie, która w wieku 55 lat postanowiła spełnić swoje marzenie i wystartowała w konkursie na cheerleaderkę zespołu futbolu amerykańskiego. Świetna figura, ładne ciało, odpowiednio dobrana fryzura, poczucie spełnienia, ciągły uśmiech na twarzy – z takimi zaletami śmiało mogła konkurować z młodszymi kobietami.