Od wielu lat niekwestionowanym hitem wśród produktów do oczyszczania cery jest płyn micelarny (inaczej woda micelarna). Skąd wziął się fenomen tego kosmetyku i dlaczego jest tak chętnie używany przez kobiety?

Do oczyszczania cery mamy cały wachlarz produktów różnego rodzaju, które w większości wymagają użycia wody, aby demakijaż był skuteczny i efektywny. Płyn micelarny jest kosmetykiem, którego składnikiem również jest środek myjący (jak np. w żelach oczyszczających), ale jego stężenie jest na tyle małe, aby używać go w komfortowy sposób, bez konieczności dodatkowego zmywania wodą. Co więcej, niewielka zawartość detergentu ma mniejszy potencjał drażniący oczy i wysuszający, dlatego popularny „micel” jest wybawieniem dla osób ze skórą wrażliwą, czy skłonną do przesuszania.

Płyn micelarny jest więc jednym z lepszych rozwiązań, jeśli chcemy ograniczyć (z różnych powodów) ilość kosmetyków, używanych do demakijażu. Zastąpi nam mleczko lub żel oraz tonik.

Nowością w ofercie SYLVECO jest lipowy płyn micelarny – wyjątkowo delikatny i jednocześnie skuteczny, hypoalergiczny preparat, który dokładnie oczyszcza skórę. Zawiera ekstrakt z kwiatów lipy szerokolistnej, który wykazuje działanie nawilżające i osłaniające, zwiększa elastyczność i sprężystość oraz odporność skóry na utratę wody. Ponadto wyciąg ten polecany jest w pielęgnacji oczu, łagodzi podrażnienia i koi zaczerwienioną skórę. Delikatny składnik myjący pozwala łatwo usunąć nawet intensywny i wodoodporny makijaż. Po zastosowaniu kosmetyku skóra pozostaje gładka, czysta i świeża.