Uroda Zabiegi estetyczne

Nowoczesna liposukcja – Body Tite i Body Jet

Nauka nie stoi w miejscu i oferuje coraz nowsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Nauka nie stoi w miejscu i oferuje coraz nowsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, staje się coraz bardziej popularną metodą walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Należy ona do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak nadal wiele osób, które chciałyby poprawić swoją sylwetkę, obawia się liposukcji. W końcu oznacza ona ingerencję chirurgiczną, polegającą na nacięciu skóry i wprowadzeniu specjalnej sondy, która odsysa tłuszcz. Obawa, czy to bezpieczna procedura, jest więc jak najbardziej zrozumiała. Warto w związku z tym uświadomić sobie, że liposukcja nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia i nie niesie ze sobą komplikacji medycznych. Warto także wiedzieć, że nauka nie stoi w miejscu i oferuje coraz nowsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Klinika La Perla proponuje dwa urządzenia, które stanowią nową jakość w dziedzinie liposukcji – Body Tite i Body Jet.

Body Tite to pierwsze na świecie urządzenie wykorzystujące technologię RFAL, łączącą liposukcję i lifting z wykorzystaniem fal radiowych, dzięki czemu nie tylko można pozbyć się zbędnego tłuszczu, ale także luźnej skóry, która bardzo często stanowi mało estetyczną pozostałość odchudzania. Efektem zabiegu Body Tite jest równa i jędrna powierzchnia skóry, a raz odessany tłuszcz już nigdy nie powraca. Zabieg ten jest także bezpieczny, nie wymaga hospitalizacji i nie pozostawia na ciele widocznych śladów, gdyż w jego trakcie lekarz wykonuje tylko niewielkie nacięcia o rozmiarze 3-4 mm. Przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym, a nad bezpieczeństwem pacjenta cały czas czuwa anastezjolog.

Body Jet to z kolei najwyższej klasy urządzenie, dzięki któremu odessany w czasie liposukcji tłuszcz może być wykorzystany do ujędrnienia innych części ciała, na przykład piersi. Body-Jet bardzo delikatnie wypłukuje komórki tłuszczowe, dzięki czemu po odfiltrowaniu uszkodzonych, otrzymuje się dużą ilość w pełni sprawnych komórek, które można następnie podać w inne, wybrane przez pacjenta miejsca.

Właśnie ta wysoka skuteczność wyróżnia Body Jet na tle innych, konkurencyjnych urządzeń. Skuteczność tę zapewnia wykorzystanie innowacyjnej technologii liposukcji strumieniem wodnym (ang. WAL: water-jet assisted liposuction). Polega ona na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Podczas zabiegu, poprzez niewielkie nacięcie w skórze, lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym pulsującym strumieniem roztworu w kształcie wachlarza. Strumień płynu wnika w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia jej strukturę, nie niszcząc przy tym tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Jego moc jest podobna do silnego strumienia prysznicowego, w związku z czym nie wywołuje on efektu „rozrywania” tkanki. Podczas infiltracji lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a ta z łatwością prześlizguje się przez tkankę, uwalniając komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia.

Płynna praca lekarza, bez stosowania siły, zapewnia bezpieczny i bezbolesny przebieg zabiegu. Ruch kaniuli odbywa się w ten sposób, że to płyn wskazuje drogę, a kaniula podąża za nim i penetruje zemulgowaną tkankę tłuszczową. Struktury funkcjonalne, takie jak nerwy i naczynia krwionośne, są przemieszczane przez strumień i w ten sposób nie doznają uszkodzeń mechanicznych. Płyn wraz z wypłukanymi komórkami tłuszczowymi jest następnie usuwany tą samą kaniulą. Dzięki temu nie gromadzi się on w tkance i nie wywołuje obrzęku. Moc strumienia oraz siła ssania może być regulowana i dostosowana do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki delikatnemu działaniu Body Jet utrata krwi jest minimalna.

Ilość tłuszczu usunięta podczas zabiegu nie jest ograniczona możliwościami sprzętowymi, ale fizjologią człowieka, gdyż nadmierna mogłaby zakłócać równowagę fizjologiczną i naturalne procesy zachodzące w organizmie. Dlatego ze względu na bezpieczeństwo podczas jednego zabiegu za pomocą urządzenia Body Jet można usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała.
W przypadku liposukcji bioder czy brzucha większość pacjentek zauważa zmniejszenie obwodu o jeden rozmiar od razu po zabiegu. Podczas następnych 3-6 miesięcy efekt pogłębia się i stabilizuje, ponieważ organizm usuwa kolejne uszkodzone komórki tłuszczowe. Najczęściej w tym okresie uzyskuje się spadek o kolejny rozmiar.

Wybierając zabieg liposukcji, należy przede wszystkim zastanowić się, czy dana metoda jest bezpieczna dla naszego zdrowia oraz czy zastosowana w urządzeniu technologia gwarantuje skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. W przypadku Body Tite i Body Jet odpowiedź na oba te pytania jest twierdząca. Co więcej, oba urządzenia oferują nie tylko samą liposukcję, ale również dodatkowe korzyści – połączenie jej z liftingiem, dzięki któremu skóra po zabiega nabiera jędrności i młodego wyglądu, oraz możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu w celu ujędrnienia innych, wybranych partii ciała. Są to niewątpliwe zalety, wyróżniające oba urządzenia na tle alternatywnych metod liposukcji.

Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów w
Klinice Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej La Perla „Łowicka”
ul. Łowicka 21b/1, Warszawa

infolinia 22 353 55 53
www.la-perla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *