Nauka nie stoi w miejscu i oferuje coraz nowsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, staje się coraz bardziej popularną metodą walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Należy ona do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak nadal wiele osób, które chciałyby poprawić swoją sylwetkę, obawia się liposukcji. W końcu oznacza ona ingerencję chirurgiczną, polegającą na nacięciu skóry i wprowadzeniu specjalnej sondy, która odsysa tłuszcz. Obawa, czy to bezpieczna procedura, jest więc jak najbardziej zrozumiała. Warto w związku z tym uświadomić sobie, że liposukcja nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia i nie niesie ze sobą komplikacji medycznych. Warto także wiedzieć, że nauka nie stoi w miejscu i oferuje coraz nowsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Klinika La Perla proponuje dwa urządzenia, które stanowią nową jakość w dziedzinie liposukcji – Body Tite i Body Jet.

Body Tite to pierwsze na świecie urządzenie wykorzystujące technologię RFAL, łączącą liposukcję i lifting z wykorzystaniem fal radiowych, dzięki czemu nie tylko można pozbyć się zbędnego tłuszczu, ale także luźnej skóry, która bardzo często stanowi mało estetyczną pozostałość odchudzania. Efektem zabiegu Body Tite jest równa i jędrna powierzchnia skóry, a raz odessany tłuszcz już nigdy nie powraca. Zabieg ten jest także bezpieczny, nie wymaga hospitalizacji i nie pozostawia na ciele widocznych śladów, gdyż w jego trakcie lekarz wykonuje tylko niewielkie nacięcia o rozmiarze 3-4 mm. Przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym, a nad bezpieczeństwem pacjenta cały czas czuwa anastezjolog.

Body Jet to z kolei najwyższej klasy urządzenie, dzięki któremu odessany w czasie liposukcji tłuszcz może być wykorzystany do ujędrnienia innych części ciała, na przykład piersi. Body-Jet bardzo delikatnie wypłukuje komórki tłuszczowe, dzięki czemu po odfiltrowaniu uszkodzonych, otrzymuje się dużą ilość w pełni sprawnych komórek, które można następnie podać w inne, wybrane przez pacjenta miejsca.