NEUTRAL – w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wrażliwej skóry

Blisko 7 na 10 Polaków cierpi z powodu nadwrażliwości skórnej i skłonności do alergii. Problem dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przyczyna?

Dermatolodzy wskazują wiele źródeł – zanieczyszczone środowisko, niezdrowy tryb życia czy wreszcie detergenty
i kompozycje zapachowe stosowane  w kosmetykach. Dlatego z myślą o pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej powstał Neutral – pierwsza kompleksowa marka, która w swym portfolio zawiera zarówno kosmetyki do pielęgnacji ciała, jak i środki piorące. Unikalna formuła – 0% barwników, 0% parabenów i 0% kompozycji zapachowych pozwala zadbać  o zdrowie wrażliwej skóry całej rodziny. Skóra wrażliwa jest podatna na działanie czynników drażniących i uczulających. Łatwo reaguje na niepożądane substancje zewnętrzne sygnalizując naruszenie jej bariery ochronnej wysypką i swędzeniem. Jednym z powodów alergii mogą być składniki wchodzące w skład preparatów kosmetycznych i detergentów. Wystarczy wyobrazić sobie, że każdego dnia sięgamy średnio po 7 różnych kosmetyków (m.in. żel, szampon, dezodorant, mydło, krem, balsam). Zakładając, że każdy z nich zawiera kilkanaście składników daje to w efekcie kilkadziesiąt substancji, które oddziaływują na skórę. Nie należy również zapominać, że zarówno w dzień, jak i w nocy nasza skóra ma bezpośredni kontakt z tkaninami wypranymi w detergentach, których skład niejednokrotnie obfituje w składniki potencjalnie alergizujące i drażniące, takie jak: barwniki, wybielacze czy środki zapachowe.

Eksperci alarmują:

„W gąszczu nowości rynkowych i reklam pacjenci czują się zagubieni. Niejednokrotnie problemów nastręcza im wybór odpowiednich, łagodnych kosmetyków i środków piorących. Osoby  o skłonnościach do alergii powinny starannie dobierać stosowane kosmetyki, gdyż często nie mają świadomości, że na naszą skórę codziennie działa nawet kilkaset różnych substancji, co zwiększa ryzyko występowania podrażnień. Dlatego troszcząc się o zdrowie i wygląd wrażliwej skóry warto sięgać po preparaty o delikatnych formułach, pozbawione środków potencjalnie alergizujących, takich jak: barwniki, parabeny czy kompozycje zapachowe. Wybierając detergenty, należy sprawdzić, czy nie zawierają wybielaczy i substancji zapachowych. Warto również wybierać produkty jednego producenta, który zapewni wysoką jakość kompleksowego portfolio, chociażby poprzez wykorzystanie składników tego samego pochodzenia czy zachowanie tych samych, wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa.” – podkreśla dr dermatolog Bartosz Pawlikowski.

 

NEUTRAL – w trosce o skórę

Dlatego powstał Neutral – pierwsza na rynku, wyjątkowa marka oferująca kompleksowe portfolio kosmetyków  i detergentów pozwalających zadbać o zdrowie wrażliwej skóry całej rodziny. Formuła kosmetyków do mycia  i pielęgnacji ciała została pozbawiona parabenów, barwników i kompozycji zapachowych. Z kolei proszki, płyny do prania i płukania są wolne od barwników, związków wybielających i substancji zapachowych. Wysoka jakość, unikalny skład i bezpieczeństwo stosowania, poparte certyfikacją niezależnych instytucji, sprawia, że marka Neutral jest idealna do pielęgnacji skóry i prania ubrań całej rodziny.