Uroda

Nauka makijażu przez internet – o czym warto pamiętać?

Nauka makijażu przez internet

Pexels, Ekaterina Bolovtsova

Filmiki urodowe na serwisie YouTube cieszą się niesłabnącą popularnością. Nauka makijażu przez internet jeszcze nigdy nie była tak łatwo dostępna i całkowicie darmowa. O czym warto pamiętać, decydując się na przyswojenie tajników make upu drogą online?

Spis treści:

  1. Ustawienia monitora a różnica w odbiorze kolorów
  2. Mocne lampy studyjne rozjaśniają makijaż youtuberki
  3. Osoba początkująca nie ma takiej wprawy jak doświadczona wizażystka
  4. Nauka makijażu przez internet. Różne typy urody i dobór kolorów do makijażu
  5. Dobre pędzle do makijażu to podstawa
  6. Formuła kosmetyku ma znaczenie

Ustawienia monitora a różnica w odbiorze kolorów

Bardzo często wydaje nam się, że znalazłyśmy podkład idealny dla siebie. Na twarzy youtuberki wygląda on rewelacyjnie, jest dostatecznie jasny i zgrany z jej ciałem. Jednak gdy zamawiamy ten sam odcień fluidu, okazuje się, że otrzymałyśmy ciemny podkład. Niestety, nauka makijażu przez internet, jak również wyszukiwanie kosmetyków kolorowych online, to rozwiązanie niepozbawione wad. Jedną z nich jest różnica w odbiorze kolorów, na którą wpływają ustawienia monitora. Na wizażystce cienie mogą wydawać się chłodne lub neutralne, na naszej powiece mogą jednak okazać się zbyt ciepłe.

Mocne lampy studyjne rozjaśniają makijaż youtuberki

Nawet jeśli youtuberka popełni jakiś błąd makijażowy, może go łatwo ukryć. To zasługa lamp studyjnych. One bardzo mocno rozjaśniają makijaż. Jeśli zatem wizażystka przesadzi z ilością bronzera, rozświetlacza czy różu lub źle rozetrze kosmetyk, w kamerze będzie to wyglądało całkiem dobrze. Jednak gdy ty zakupisz ten sam produkt, może on okazać się toporny w aplikacji, stworzyć nieestetyczne plamy i podważyć twoją wiarę w siebie.

Osoba początkująca nie ma takiej wprawy jak doświadczona wizażystka

Piękny makijaż youtuberki pozostaje twoim niedoścignionym marzeniem? Musisz sobie uświadomić, że jako osoba początkująca nie masz takiej wprawy jak doświadczona wizażystka. Z czasem nauczysz się lepiej rozcierać cienie, twoje konturowanie twarzy także będzie prezentowało się schludniej, podobnie jak jaskółka wykonana wzdłuż linii wodnej.

Nauka makijażu przez internet. Różne typy urody i dobór kolorów do makijażu

Nauka makijażu przez internet nie uwzględnia różnych typów urody. Zazwyczaj youtuberka pokazuje makijaż na sobie. Reprezentuje określony typ urody, ty możesz mieć zupełnie inny. To, że świetnie wygląda ona w makijażu wykonanym za pomocą brązów i twierdzi, że to uniwersalne odcienie, które pasują każdemu, niekoniecznie będziesz z nich zadowolona. Niestety, nauka makijażu przez internet rządzi się własnymi prawami. Czasem może upłynąć wiele czasu, zanim uświadomisz sobie, że używasz niewłaściwych odcieni kosmetyków. To nie kwestia złego blendowania, że brązy na twojej powiece wyglądają brudno. One po prostu do ciebie nie pasują, bo jesteś kontrastową zimą o brązowej tęczówce, która musi postawić na coś bardziej żywego, vide fiolet czy róż. Wybór cieni do powiek w przypadku chłodnych typów urody bywa bardziej skomplikowany. Wszyscy bowiem zachwalają brązy i to na nich pracują. Te jednak nie mają wcale aż tak uniwersalnego charakteru.

Różne typy urody i dobór kolorów do makijażu
Zdjęcie autorstwa zhugewala z Pexels

Dobre pędzle do makijażu to podstawa

Nauka makijażu przez internet nie może odbyć się bez dobrych pędzli. Bardzo często zapominamy o tym, że możemy się bardzo starać, ale z kiepskiej jakości narzędzi, zwłaszcza na początku swojej przygody z make upem, niewiele wyciągniemy.  Dobre pędzle do makijażu to inwestycja na lata. Wystarczy je tylko dokładnie i umiejętnie prać. Ponadto dobry pędzel do rozcierania cieni robi praktycznie całą robotę, podobnie jak świetnej jakości pędzel do konturowania twarzy.

Formuła kosmetyku ma znaczenie

Youtuberka, na której się wzorujesz, ma ogromne doświadczenie w makijażu. W związku z tym może używać eyelinera w kałamarzu, różu w kremie czy płynnego rozświetlacza. Jednak ty jako osoba mniej doświadczona, z mniej wprawną ręką powinnaś sięgać po najprostsze w obsłudze formuły kosmetyków. W przypadku rysowania kreski sprawdzą się eyelinery w pisaku o dobrze wyprofilowanej końcówce. Droższe cienie do powiek są bardziej kremowe i praktycznie same się rozcierają. Rozświetlacz w kamieniu jest bezpieczniejszy od płynnego, dużo łatwiej zetrzeć jego nadmiar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *