Jedną z najlepszych wizytówek kobiety (ale i panów również) są zadbane włosy i paznokcie. Brzydkie paznokcie z połamaną płytką czy włosy z rozdwajającymi się końcówkami odwrócą uwagę od najnowszej torebki czy świetnych ubrań. Chcesz wiedzieć co robić, aby mieć mocne włosy oraz paznokcie i dzięki temu poczuć się pięknie?

Właściwe odżywianie się

Ogromny wpływ na stan naszych włosów i paznokci ma spożywanie właściwych produktów. Nie możemy się łudzić, że źle się odżywiając, ale stosując najlepsze kosmetyki, dbamy o swój organizm. Niestety, brak potrzebnych składników mineralnych i witamin sprawi, iż nasze paznokcie będą pękać i rozdwajać się, a włosy stracą swój blask.

Ważne składniki pokarmowe

Witamina B1

Tiamina zapobiega przetłuszczaniu się włosów i znacznie wzmacnia paznokcie. Możemy ją znaleźć w grubych kaszach, orzechach, jajach, razowym chlebie czy suchych nasionach roślin strączkowych. Wypicie szklanki soku pomarańczowego czy zjedzenie 30 dag kapusty zapewnia dzienną dawkę tej witaminy.

Witamina B2

Ryboflawina zapobiega wypadaniu włosów, przeciwdziała łojotokowi skóry, a także zapobiega rozdwajaniu się czy kruszeniu paznokci. Możemy ją znaleźć w nabiale, jajach, kaszy gryczanej, orzechach czy zielonych, liściastych warzywach.

Kwas pantotenowy

Pozytywnie wpływa na tempo wzrostu włosów, a jego brak często jest przyczyną łysienia. Możemy go znaleźć w otrębach, wątróbce, żółtku jaja, drobiu czy nasionach roślin strączkowych.