Uroda Zadbaj o ciało

Naturalne sposoby na piękne włosy

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co wklepujemy w skórę czy wcieramy we włosy. W ostatnim czasie domowe specyfiki i receptury kosmetyczne cieszą się dużym zainteresowaniem.

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co wklepujemy w skórę czy wcieramy we włosy. W ostatnim czasie domowe specyfiki i receptury kosmetyczne cieszą się dużym zainteresowaniem.

Żółtko

Żółtko sprawdzi się w roli szamponu do włosów. Możemy je wymieszać z rumem i w ten sposób uzyskać odżywkę. Taką papkę należy wmasować w wilgotne włosy, a po 5 minutach spłukać.

Ocet winny

Ocet winny lub przecedzony sok z cytryny dodane do ostatniego płukania zadziałają jak lakier. Włosy będą lśniące i podatne na układanie. Produktów o kwaśnym odczynie należy używać tylko od czasu do czasu, gdyż stosowane zbyt często mogą zniszczyć strukturę włosa.

Piwo

Piwo działa jak żel do włosów. Dodatkowo może byś stosowany jako płukanka.

Cytryna

Co jakiś czas warto użyć wody z cytryną (z octem) do płukania włosów, które są przemęczone nadmiarem stosowanych kosmetyków. Kwasy owocowe usuwają resztki odżywek i wzmacniają kosmyki.

Tymianek

Odwar z tymianku pomaga w walce z łupieżem. Połączony z częstym szczotkowaniem włosów i zimnym prysznicem daje szybkie rezultaty.

Białko

Piana z białka jaja kurzego, połączona z sokiem z cytryny, jest świetnym specyfikiem zwalczającym nadmierne przetłuszczanie się włosów. Taką papkę należy nałożyć około 10 minut przed myciem głowy.

Pokrzywa

Jeśli borykamy się z nadmiernym wypadaniem, możemy zastosować wywar z pokrzywy. Z tym problemem pomogą nam uporać: melisa, cebula (olejek cebulowy) brzoza (woda brzozowa) czy chmiel (woda chmielowa).

Rabarbar

Jeśli mamy jasne włosy i chcemy pogłębić ich odcień, warto skorzystać z wywaru z korzenia rabarbaru. Wystarczy, że zalejemy go wodą, pozostawimy do naciągnięcia, a następnie przecedzimy. Gotową miksturą płuczemy kosmyki.

Orzech włoski

Jeśli mamy ciemne włosy i chcemy pogłębić ich kolor, przygotujmy napar z łupin orzecha włoskiego. W tym celu zalewamy je gorącą wodą, a po upływie 30 minut odcedzamy i stosujemy do przyciemnienia kosmyków.

To tylko kilka naturalnych sposobów na uzyskanie pięknych włosów. Z jakich kosmetycznych receptur korzystały Wasze babcie?

Sabina Sosnowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *