Kultura Najnowsze Styl życia

Największe hity muzyczne 2017

hity muzyczne

Każdy rok ma swoje przeboje. Zbliżamy się do końca roku, więc to najlepszy czas na muzyczne podsumowania. Jakie hity przyniósł nam 2017 rok? W jakich rytmach upłynął nam czas?

Moc hitów od stycznia 2017

Już początek roku przyniósł nam kilka hitów, które szybko zawładnęły rynkiem muzycznym. Odtwarzane na YouTube’ie miliony razy, grane na licznych imprezach a nawet weselach. W 2017 nie brakowało muzycznych niespodzianek i powrotów do branży. Młode gwiazdy próbowały swoich sił, znani artyści zaskakiwali zmianą stylu. Pojawiły się także odkrycia, fantastyczne klipy i muzyczne niespodzianki. Czego słuchaliśmy najchętniej i najczęściej? Kto zawładną listami sprzedaży?

Despacito – Luis Fonsi ft. Daddy Yankee

Despacito to absolutny hit 2017. Miliardy wyświetleń, a licznik wciąż rośnie. Luis Fonsi skutecznie rozsławił nieco zapomniane Puerto Rico. Przebój stał się hitem list muzycznych, nie tylko ze względu na świetne rytmy, idealne do tańca, ale przystojnego wokalistę i piękną tancerkę. Hit został wielokrotnie sparodiowany i scoverowany, szczególnie przez polskich twórców. Żadna impreza nie mogła obejść się bez Despacito. Ten numer znają wszyscy. Ciekawe czy przebój 2018 roku przebije licznik wyświetleń Despacito.

Shape of You – Ed Sheeran

Prawie 3 miliardy wyświetleń i Ed Sheeran z Shape of You. Rudowłosy wokalista nie pierwszy raz udowodnił, że tworzy prawdziwe hity. Jego numer to idealny kawałek do tańca, nic dziwnego, że w szkołach tanecznych ćwiczą do niego liczne rodzaje tańca. Ed zachwycił Shape of You, który wpada w ucho i sprawia, że ma się ochotę na dobrą zabawę. Do tego teledysk, w którym wokalista wdaje się w uczuciową walkę z pewną pięknością. Warto zobaczyć!

Nowy Kolor – Otsochodzi ft. Taco Hemingway

Prawdziwy hit polskiego YouTube’a i oczywiście Nowy Kolor. Otsochodzi zaprezentował teledysk, który idealnie odzwierciedla trendy 2017 roku. Pokazał nową odsłonę rapu i swojego stylu. Krytycy twierdzą, że to idealny symbol popkultury, o którym być może kiedyś przeczytamy w podręcznikach, nie tylko do muzyki. Ale oprócz teledysku nie sposób nie wspomnieć o udziale Taco, który zabłysnął swoimi świetnym stylem. Nie dziwi licznik, wskazujący prawie 17 milionów odsłon.

Candy – Quebonafide ft. Klaudia Szafrańska

Jednak hitem, który przebił Nowy Kolor okazał się inny przedstawiciel polskiego rapu. Quebonafide wypuścił numer Candy, gdzie wokalnie i aktorsko udzieliła się Klaudia Szafrańska, znana z alternatywnego duetu Xxanaxx. Cukierkowy teledysk połączony z niebanalnym tekstem o miłości zaskoczył nie tylko fanów rapu. Nagle wszyscy zaczęli kojarzyć Quebonafide, jeszcze do niedawna nie tak bardzo znanego artysty. Przebój podoba się nie tylko miłośnikom rapu, więc jeśli jeszcze go nie znacie, nadróbcie zaległości.

 

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *