Felietony Najnowsze Styl życia

Najgorsze i najlepsze miejsca na randkę

na randkę

Pierwsza randka jest szansą na lepsze poznanie drugiej osoby. Czasem sami ją sobie odbieramy, wybierając nieodpowiednią lokalizację spotkania. Przedstawiamy najgorsze i najlepsze miejsca na randkę. Gdzie się wybrać, by spędzić miło czas, a których miejsc lepiej unikać?

Randka w restauracji

Restauracja to typowe miejsce spotkań, także pierwszych randek. Jednocześnie to niezbyt dobra opcja. Wydawać by się mogło, że restauracja to wręcz idealne miejsce. Owszem, jeśli wybierzemy elegancji lokal, a nie jest to nasza pierwsza randka, tym bardziej w ciemno, nie mamy przeciwwskazań. Jednak na pierwsze spotkanie nie idźmy do restauracji, nawet naszej ulubionej. Knajpki tego typu z góry narzucają odpowiednie zachowanie. Oczekujemy na zamówienie, więc w tym czasie jesteśmy skazani na towarzystwo drugiej osoby. A co, jeśli już po kilku minutach stwierdzimy, że to nie to? Restauracja wiąże się z szeregiem zasad savoir-vivre’u, co dla niektórych może być kłopotliwe. Cała atmosfera wymusza sztuczne zachowanie, dodajmy do tego stres i niepowodzenie gotowe. Problemem może okazać się dana kuchnia, alergie czy inne aspekty. Wizyty w restauracji zostawmy więc na dalsze randki.

A może kino?

Wyjście do kina jest bardzo oklepanym pomysłem na randkę. Poza tym, że nie ma w nim nic kreatywnego, w kinie raczej trudno bliżej poznać nowo poznaną osobę. W końcu czeka nas perspektywa oglądania w ciszy filmu. Co najwyżej możemy go skomentować po zakończeniu seansu. Jeśli oczekujemy rozmowy, zrezygnujmy z kina. Jeszcze będzie okazja, by wybrać się na wspólny seans. Początki relacji to zawsze intensywny kontakt, chęć poznania drugiej osoby, co nieodłącznie związane jest z rozmowami. Kino owszem, jak już będziemy na innym etapie.

Ulubiona kawiarnia

Idealnym miejscem będzie ulubiona kawiarnia. To dość niezobowiązujące, a w dodatku publiczne miejsce, więc niczym nie ryzykujemy. Wypicie kawy nie zajmuje tyle czasu co oczekiwanie na zamówienie w restauracji, więc nie ma obaw o dłużącą się martwą ciszę. Gdy tylko uznamy, że nasza randka to zwykły niewypał, zostawiamy pieniądze za kawę i pod pretekstem ważnego spotkania na mieście odchodzimy. W drugą stronę możemy zagrać inaczej. Randka może okazać się niezwykle udana, a my nie będziemy miały ochoty jej kończyć. Wtedy warto rzucić pomysł o zmianie miejsca. Wówczas druga strona będzie miała wrażenie, jakby była z nami nie na jednej, lecz kilku randkach. Nowe miejsce aranżuje zupełnie nową sytuację, inne tematy do rozmów. A jeśli druga osoba chętnie się temu poddaje, nie ma mowy o nieudanym spotkaniu.

Coś dla aktywnych

randkaSilne osobowości warto zabrać na aktywną randkę. Siedzenie przy kawie może ich zwyczajnie nudzić, dlatego najlepiej pomyśleć o nieco sportowej randce. Wspólny wypad na rowery, kajaki czy bilard będzie dobrym pomysłem. Wprowadzi element rywalizacji lub współpracy. A gdy nasza randka nie będzie potrafiła grać, zawsze możemy pokazać jej, jak to robić, co tylko zbliży nas do siebie. Umiejętne rozegranie sytuacji spowoduje, że czas zleci nam bardzo przyjemnie, a w dodatku aktywnie. Centra sportowe czy ośrodki rekreacyjne na świeżym powietrzu oferują duże pole możliwości, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zaplanować idealną pierwszą randkę.

Katarzyna Antos

Komentarze (11)

Ewka

7 lat temu

Zdecydowanie najlepsza randka na jakiej byłam to w tunelu aerodynamicznym w wielkopolsce była. nawet się czegoś takiego nie spodziewałam. Wiedziałam, że chłopak szalony jest, ale nie do tego stopnia. Trochę się bałam ale latałam, nie chciałam Wojtkowi przykrości zrobić. Najgorsza randka była w restauracji, gdy okazało się że kolesiowi brak wychowania, bo siorbał np. I jeszcze musiałam za niego płacić. Rozumiem, że on za mnie nie musiał, ale wtedy powinno się pół na pół płacić

Tess

7 lat temu

Zycie pokazuje, że jak się młodzi sobie podobają to każde miejsce jest dobre. Kiedyś szło się do lasu na spacer albo na loda w kiosku i to wystarczyło żeby się przekonać czy się sobie podobają.

linea

7 lat temu

Ja swojego mężczyznę poznałam w restauracji/barze. Jakiś czas później spotkaliśmy się przypadkiem na ulicy i zaprosił mnie na herbatkę do kawiarni, która była akurat blisko.
Kawiarnia to jest bardzo dobre miejsce i bezpieczne 🙂

  ewalub

  7 lat temu

  Ja męża poznałam przez wspólnych znajomych na grillu. Nie pamiętam gdzie pierwszy raz byliśmy sami na takiej prawdziwej randce, ponieważ kilka naszych pierwszych spotkań było w większej grupie osób.

   linea

   7 lat temu

   Ale od razu wpadliście sobie w oko?
   Miedzy nami od razu coś zaiskrzyło. Ja byłam z koleżanką, po którą akurat przyjechał mąż i miedzy czasie do drugiego stolila przysiadł się pewien pan, który zamówił herbatkę 🙂 Okazało się, że znają się z mężem mojej koleżanki więc zaprosiliśmy go do stolika. Ja siedziałam tyłem do niego, odwróciłam się aby potwierdzić, że go zapraszamy i nasze spojrzenia wtedy się spotkały. Zaczarowałam go i tak już zostało 🙂

    ewalub

    7 lat temu

    U nas nie było to tak od razu. Na tym pierwszym spotkaniu nie bardzo zwracałam na niego uwagę. Byłam wolną studentką i tak było mi dobrze. Naprawdę wtedy nie chciałam się z nikim związać, ale wyszło inaczej 🙂

     linea

     7 lat temu

     Ja też akurat wtedy nie szukałam związku. Następnego dnia odnalazł mnie w internecie poprzez męża koleżanki, potem napisał, że chciałby się spotkać. Kazałam mu troszkę poczekać 😉 Po jakimś czasie wyszło to spontaniczne spotkanie pod kawiarnią i na kolejne spotkanie też troszkę czekał. W sumie ponad pół roku od naszego pierwszego spotkania do pierwszej randki upłynęło 🙂

Aneczka2015

7 lat temu

Myślę, że wybór miejsca na randkę zależy od osób, które na nią się wybierają, to one powinny wiedzieć czego oczekują.

Emilly27k

7 lat temu

Nie mam nic przeciwko kawiarniom, restauracjom, są to miejsca ciekawe. Wszystko zależy od przebiegu randki.Wybór dania, deseru, kto ma zapłacić stanowi czasem problem,ale jeśli pojawia się nić porozumienia to można podzielić się rachunkiem pół na pół, a kolejna randka może zapłacona być przez drugą połówkę- mężczyznę.

Mindi

7 lat temu

Te propozycje sprawdzą się gdy zamierzamy iść na randkę w ciemno, z nieznajomym. Wtedy faktycznie warto lepiej wybrać miejsce gdzie można szybko wycofać się. Jeśli idziemy z osobą, która nam się podoba i coś o niej wiemy to przecież znajdzie się temat na dłuższą pogawędkę, można się nawet zaprzyjaźnić.

ewalub

7 lat temu

Kawiarnia według mnie to dobry pomysł na pierwszą randkę. Ale pomysł szybkiego opuszczenia kawiarni w razie niewypału już mi się tak bardzo nie podoba 🙂

Zostaw komentarz