Styl życia

Na jakie biurko postawić w pokoju dziecka?

Na jakie biurko postawić w pokoju dziecka

grafika przekazana przez partnera

Biurko jest bardzo istotnym elementem pokoju dziecka, stanowić nie tylko strefę nauki, ale również miejsce pracy, przy którym dzieci realizują swoje pasje czy spędzają czas na zabawie. Powinno więc zapewniać dzieciom pełen komfort i odpowiednią przestrzeń roboczą. Czym kierować się podczas wyboru biurka i na co warto zwrócić uwagę? 

Jaki rodzaj biurka warto wybrać?

Biurka standardowe często stanowią pierwszy wybór w przypadku małych dzieci, które nie potrzebują jeszcze zbyt wielkiej przestrzeni na komputer, podręczniki i inne przybory. Z czasem jednak często wymagają zmiany na meble większe i bardziej funkcjonalne. Biurka narożne są bardziej uniwersalne i mogą posłużyć zarówno dzieciom na wczesnym etapie nauki, jak i nastolatkom. Zapewniają przestrzeń na najważniejsze przybory i książki, ale również na komputer i drukarkę, które z czasem staną się nieodzownymi narzędziami pracy. Sprawdzają się w dużych pokojach, ale są też korzystnym rozwiązaniem w przypadku małych i nieustawnych pomieszczeń. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo przestrzeni w pokojach, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Jednocześnie zapewniają dzieciom maksymalny komfort podczas nauki, zabawy czy odrabiania zadań domowych.

Jaką wysokość biurka będzie odpowiednia?

Wszystko zależy od tego, jak wysokie jest dziecko. W tym wypadku warto kierować się przede wszystkim wiedzą na temat tego, jaka postawa dziecka siedzącego przy biurku jest odpowiednia. Dziecko nie powinno ani zadzierać brody, aby widzieć blat ani pochylać się nad nim w nienaturalnej pozycji. Eksperci uważają, że dziecko siedzące przy biurku powinno mieć wyprostowane plecy, możliwość swobodnego oparcia łokci o blat i postawienia całych stóp na podłodze. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest więc zakup biurka z regulacją wysokości. Tego rodzaju mebel będzie stanowił inwestycję na dłużej, ponieważ w miarę rośnięcia dziecka będzie można go dostosowywać do jego zmieniających się potrzeb. 

Biurka narożne – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym parametrem jest oczywiście wybór biurka o odpowiedniej wysokości lub z regulacją w tym zakresie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wygodę dziecka jest dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb dziecka. Na biurku powinno znajdować się wystarczająco dużo miejsca do pracy i nauki, ale równie na komputer czy inne sprzęty i przybory, z jakich dziecko będzie korzystało. Dobrym rozwiązaniem jest zakup biurka narożnego z dodatkowymi regałami i szafkami na najpilniejsze rzeczy, aby dziecko zawsze miało pod ręką to, czego potrzebuje. Tego rodzaju biurka pozwalają również zaprowadzić porządek w pokoju i oddzielić strefę nauki od reszty pomieszczenia. Nie bez znaczenia w tym wypadku są również walory estetyczne biurka. Ogromna ilość modeli sprawia, że można je pod tym względem dostosować do konkretnych aranżacji wnętrz. Biurka białe czy czarne są najbardziej uniwersalne, podczas gdy ich odpowiedniki drewniane i w różnych kolorach można dostosować do koloru innych mebli czy ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *