Styl życia

Na co warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy w nowym sklepie online?

Na co warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy w nowym sklepie online

Zakupy online są dziś coraz częściej spotykaną formą nabywania towaru. Każdy z nas ma internet, konto internetowe i może zamawiać to, co akurat wpadnie mu w oko. Na co warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy w nowym sklepie online?

Opinie o sklepie

Sprawdź, co inni ludzie piszą o tym sklepie online. Osobiście często trafiam na sklepy z ubraniami dla kobiet, które mają śliczne sukienki w dobrej cenie. Jest ich aż tak wiele, iż wygląda to podejrzanie. Niemal za każdym razem, gdy czytam opinie o takim sklepie, tracę ochotę na zakupy. Kobiety skarżą się, że czekają po kilka, a nawet kilkanaście tygodni na realizację zamówienia, bo towar idzie z Chin. Na żywo nie jest tak ładny jak na zdjęciach, zasadniczo to często wygląda zupełnie inaczej.

Czas czekania na dostawę

Jeśli minimalny czas oczekiwania wynosi 14 dni roboczych, to wiedz, że towar idzie do ciebie z Chin. Ktoś robi biznes życia i zamawia sukienki z Aliexpress w dobrej cenie i sprzedaje je za kilkaset złotych. Ja nawet znalazłam sklep, w którym było napisane, że tylko przedpłata wchodzi w  grę, bo zleca się szycie ubrań producentowi. Sukienka warta 300 zł, ale na przybliżeniach widać tandetny pasek rodem z chińskiego centrum handlowego. Przepisałam nazwę producenta i wyskoczyło mi Aliexpress.

Przybliżenia zdjęć

Warto te zdjęcia sobie przybliżyć, bo możecie dostrzec wiele istotnych szczegółów, dzięki którym ocenicie, czy macie do czynienia z oryginalną kreacją polskiej firmy szytą na zlecenie, czy chińską, tanią sukienką, która szybko się rozleci.

Dane firmy

Nigdy nie rób zakupów w sklepie, który ukrywa swoje dane. Powinnaś mieć dostęp do pełnej nazwy, adresu firmy i jej NIP-u. To świadczy o tym, że ktoś rzeczywiście zarejestrował działalność gospodarczą, a nie wyłudza pieniądze.

Kontakt do firmy

Nie zamawiaj też rzeczy w sklepach, w których nie ma kontaktu do firmy. Jak się z nią skontaktujesz, gdy zamówienia po dwóch tygodniach wciąż nie będzie u ciebie?

Najlepiej płacić przy odbiorze

Nie znasz sklepu, to płać za towar dopiero przy odbiorze. Nie ma sensu dokonywać przedpłaty, bo nie wiesz, czy ta firma jest godna zaufania i nie zniknie z twoimi pieniędzmi.

Możliwości zwrotu towaru

Jeśli odsyłasz na własny koszt produkty, które ci się nie spodobają, a są one tanie, to dobrze przemyśl zakup. Nie wiesz, czy rzeczy przypadną ci do gustu, a nie odeślesz ich za darmo, gdy coś będzie nie tak. W rezultacie możesz być stratna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *