Najnowsze Porady Zdrowie

Nie możesz się skupić przez alergię? Dowiedz się jak z nią walczyć

alergia wziewna

Kurz, roztocza a wiosną pyłki traw i drzew, atakują z każdej strony nasilając objawy alergii. Nawet 40% Polaków cierpi z jej powodu.1 Przewlekle załzawione oczy, wodnisty katar i pokasływanie, utrzymujące się przez dłuższy czas mogą skutecznie obniżyć nasze samopoczucie i koncentrację. Jak w prosty i wygodny sposób walczyć z uciążliwymi dolegliwościami? Jest już na to rozwiązanie – hit na alergię – Hitaxa Fast. Lek nowej generacji, który walczy z większością objawów alergii nie powodując senności i kłopotów z koncentracją.

Z alergią przez cały rok

Powszechnie funkcjonuje przekonanie, że alergia to problem, z którym chorzy borykają się jedynie w sezonie wiosenno-letnim – nic bardziej mylnego. Pierwsze rośliny zaczynają pylić jeszcze w zimie – na przełomie stycznia i lutego. Na wiosnę dochodzi do kumulacji aktywnych alergenów, kiedy to oprócz drzew i kwiatów, uczulają nas również pyłki traw. Nie możemy też zapominać o alergenach, które nie są związane z pyleniem roślin, a które równie skutecznie utrudniają nam życie. Zaliczyć do nich można: kurz, roztocza, pleśń. Problemem staje się również rosnące zanieczyszczenie powietrza, które w miastach jest jeszcze większe ze względu na spaliny samochodowe i dym pochodzący zarówno z budynków mieszkalnych jak i z terenów przemysłowych. Przebywanie w takim środowisku może wpłynąć na rozwój alergii w naszym organizmie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat aż dwukrotnie wzrosła częstość występowania chorób atopowych, takich jak alergiczny nieżyt nosa czy astma.2 Skutki alergii chorzy odczuwają zatem cały rok.

Alergia a jakość życia

Ulgę w walce z alergią przynoszą leki antyhistaminowe, których stosowanie pozwala walczyć z uciążliwymi objawami alergii. Większość z nich niweluje objawy nieżytu nosa, kichanie, a także wysypkę i zaczerwienienie skóry, ale ich stosowanie może wiązać się z wystąpieniem skutków ubocznych, takich jak senność i obniżenie koncentracji. Na taki dyskomfort nie mogą sobie pozwolić osoby pracujące w zawodach wymagających skupienia, a lista takich profesji jest niezmiernie długa. Począwszy od kierowcy autobusu wiozącego ludzi do pracy, poprzez nauczyciela w szkole, czy lekarza na ostrym dyżurze ratującego życie pacjentom. Będąc aktywnym zawodowo, chcąc sprostać codziennym wyzwaniom i obowiązkom, ale też dbając o siebie i o swoją rodzinę nie możemy sobie pozwolić na to, by alergia negatywnie wpływała na jakość naszego życia jak i życia naszych bliskich.

Leczenie alergii bez uczucia senności

Z pomocą przychodzi Hitaxa Fast – nowoczesna odpowiedź na potrzeby osób cierpiących z powodu alergii. Ten nowoczesny lek posiada udowodnione działanie na takie objawy alergii, jak: alergiczne zapalenie nosa czy pokrzywka, a jego największą zaletą jest fakt, iż przyjmowana raz dziennie tabletka natychmiast rozpuszcza się w ustach nie powodując senności oraz spadku koncentracji. Dzięki temu możemy powrócić do normalnych, codziennych czynności nie obawiając się, że alergia obniży naszą efektywności w pracy i nie wpłynie negatywnie na zdolność koncentracji.

Do rodziny leków Hitaxa Fast należy również Hitaxa Fast Junior, przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia. W ten sposób cała rodzina może skutecznie i bezpiecznie walczyć z objawami alergii, nie tracąc z życia cennych chwil.

HITAXA FAST Hitaxa Fast

Lek OTC dla dorosłych

Sposób użycia: 1 tabletka na dobę

Forma leku: tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (nie trzeba popijać, można stosować w każdym miejscu i w każdej sytuacji)

Ilość tabletek w opakowaniu: 10 sztuk

Cena jednego opakowania: ok 12 zł

Wskazania: objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (tj. zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

HITAXA FAST JUNIOR Hitaxa Junior

Lek OTC dla dzieci powyżej 6. roku życia

Sposób użycia: 1 tabletka na dobę

Forma leku: tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (nie trzeba popijać, można stosować w każdym miejscu i w każdej sytuacji)

Ilość tabletek w opakowaniu: 10 sztuk

Cena jednego opakowania: ok. 14 zł

Wskazania: objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (tj. zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykładna na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Produkty rodziny Hitaxa Fast to:

SPRAWDZONE DZIAŁANIE

  • substancja antyalergiczna o udowodnionym działaniu na większość objawów alergii

  • działa długo i łagodzi objawy alergii co umożliwia powrót do sprawności w szkole i odpoczynku w nocy

  • nie wpływa na pamięć i koncentrację

  • nie wchodzi w interakcję z większością leków i pokarmów

WYGODA STOSOWANIA

  • nowoczesna tabletka natychmiast rozpuszczająca się w ustach

  • większa wygoda i łatwość podania – leku nie trzeba popijać, można przyjąć w każdym miejscu i w każdej sytuacji

  • pyszny owocowy smak

  • wygodne dawkowanie – tylko 1 tabletka

  • Dostępna bez recepty

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

1http://nauka.newsweek.pl/polacy-uczuleni—prawie-40-proc–cierpi-na-alergie,103085,1,1.html, 02.04.2013

2 dr n. med. Piotra Dąbrowieckiego dla Health and Environment Alliance Polska: http://healpolska.pl/aktualnosci/jestes-tym-czym-oddychasz-wywiad-z-plk-dr-n-med-piotrem-dabrowieckim-przewodniczacym-polskiej-federacji-stowarzyszen-chorych-na-astme-alergie-i-pochp/

Tekst sponsorowany

Komentarze (17)

Mindi

3 lata temu

Dostałam ten lek na ostatniej wizycie u lekarza. Myślałam, że to na kaszel a on jest na alergię. W porównaniu z innymi lekami ten jest łatwy i dość przyjemny w użyciu, szybko się rozpuszcza w ustach i ma dość dobry smak. Mówiłam mamie, że dostałam nowość a okazuje się, że on był znany dwa lata temu.

Tess

3 lata temu

Odczuwam alergię gdy pylą na wiosnę rośliny ale też gdy grzeją grzejniki w domu. Nikt mi nie chce zrobić badań, bagatelizują starszą panią. Jak bardzo źle się czuję to kupuję dostępne bez recepty leki i jest lepiej. Ten lek można bez recepty kupić ale spytam się lekarza bo może nie można łączyć go z tymi co biorę.

munia

3 lata temu

mi tam wystarczy jak w razie potrzeby biorę sobie Allertec. alergia mi ustępuje wtedy i mam spokój. co więcej potrzeba?

summer

5 lat temu

Może szanowne koleżanki alergiczki najpierw udadzą się do alergologa po poradę, zanim na własną rękę zaczną bezkrytycznie zmieniać lek przeciwhistaminowy?;)

dulcynea

5 lat temu

Ja także chętnie to przetestuję, bo bez tabletek na alergię wiosny bym chyba nie przetrwała.

ola

5 lat temu

Poszukam w aptece i przetestuję!

magda

5 lat temu

Wreszcie lek na alergię, po którym się nie chce spać

ella

5 lat temu

Hitaxa to nowy lek? Ja chętnie wypróbuję

Ineska30

5 lat temu

Super! Czegoś takiego szukałam 🙂

TOla

5 lat temu

Nie mogę poradzić sobie z alergią a ten lek chętnie przetestują.

Lilianna

5 lat temu

Leków na alergię jest mnóstwo na rynku, ale ten nowy może będzie dobry

malina

5 lat temu

Alergia strasznie dokucza mi wiosną, może ten środek temu zaradzi

Daga

5 lat temu

Praktyczne te tabletki jeśli nie trzeba ich popijać

eve

5 lat temu

mnostwo jest wkolo w otoczeniu najblizszym alergenow ja biore dysk Flixotide dziala na wszystko ,ale zorientuje sie o tym nowym produkcie

basia

5 lat temu

No ciekawy produkt, wcześniej o nim nie słyszałam. Polecę córce, której syna ma alergię.

paula

5 lat temu

Może to coś, czego szukam? Zapytam w aptece o ten środek na alergię.

Joanna

5 lat temu

Chętnie wypróbuję, tym bardziej, że przyszła wiosna – najgorsza pora roku dla nas alergików

Zostaw komentarz