Artykuły Moda

Moda patriotyczna

Kochamy flagę narodową, wszyscy śpiewamy hymn, nosimy koszulki z godłem… Za sprawą EURO2012 nastąpił i wciąż trwa, istny szał na akcentowanie swojej polskości – również w modzie.

Kochamy flagę narodową, wszyscy śpiewamy hymn, nosimy koszulki z godłem… Za sprawą EURO2012 nastąpił i wciąż trwa, istny szał na akcentowanie swojej polskości – również w modzie.

Koszulka z orłem

Szukamy inspiracji ze świata, tymczasem to, co dobre w modzie, mamy pod nosem. Wszystko zaczęło się od kolekcji Roberta Kupisza Heroes, dedykowanej młodym powstańcom walczącym o Warszawę. Bohaterem i motywem przewodnim kolekcji jest polski orzeł – taki jak z godła.

Koszulki z orłem noszą nie tylko polscy sportowcy, ale też nasi celebryci czy politycy. Nie wstydzimy się tego, że jesteśmy Polakami. Więcej – wreszcie jesteśmy dumni! Nosząc orzełka na piersi nie tylko jesteśmy stylowi, modni, ale także pokazujemy swój patriotyzm i miłość do Polski.

Koszulki dostępne są w rożnych kolorach, a cena T-shirtu z orzełkiem to aż 350 złotych. W porównaniu do cen markowych ubrań proponowanych przez domy mody nie jest to wygórowana kwota. Jednak dla zwykłego obywatela zł to niestety za duży wydatek.

Kocham Polskę!

A może tak koszulka z napisem deklarującym miłość do kraju? Takie koszulki, apaszki, szaliki, niby tandetne, komercyjne, są wciąż szalenie popularne. Najczęściej kupowane jako pamiątki z rożnych zakątków świata, jednak czemu nie zakładać ich na wyjście do parku, rodzinnego grilla? I LOVE (w formie serca) NEW YORK, LONDON, PARIS, czy POLAND właśnie – to się czuje!

Takie koszulki od serca nosimy nie tylko na mecze, wydarzenia sportowe, ale także na co dzień, ponieważ świetnie komponują się z jeansami, legginsami i marynarką.

Biało-czerwone barwy zawsze w modzie

Biało-czerwone barwy pięknie komponują się na fladze, ale czy na ubraniu? Kompozycja typu biała bluzka plus czerwona spódnica lub spodnie faktycznie nie jest szczytem modowej stylizacji. Tak ubrana osoba kojarzy się nam zbyt ludowo, prosto. Chcą ubrać się w patriotyczne barwy lepiej jest postawić na monotematyczność, czyli albo biały albo czerwony z niewielkimi dodatkami w drugim kolorze flagi.

Biały to kolor ponadczasowy, bardzo elegancki i uniwersalny – nie tylko na lato. Biała koszula, sukienka, czy kostium to świetne rozwiązanie na co dzień i do pracy. Natomiast czerwień to kwintesencja kobiecości, która kusi zmysłowością. Czy jest bardziej seksowny strój niż czerwona sukienka?

A teraz wyobraźmy sobie delikatne czerwone akcenty do białej bluzki – paznokcie, bransoletki, korale. A do czerwonej sukienki – biała torebka, perły, biała chusta. Można być patriotycznym i eleganckim, więc korzystajmy z tego do woli!

Drogie Panie, czy zdarza się Wam strojem podkreślać swoje przywiązanie do kraju?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *