XXI wiek stawia wiele wymagań przed kobietami. Praca, dom, dzieci, pasje, dodatkowe szkolenia i studia – jak na to wszystko znaleźć czas? Ważna jest odpowiednia organizacja czasu i korzystanie z różnych udogodnień. A jeśli mamy aspiracje być współczesną Panią Domu, to w swojej kuchni obowiązkowo musimy posiadać robota kuchennego.

Wielofunkcyjne urządzenie dla każdej gospodyni

Robot kuchenny jest wieloczynnościowym urządzeniem kuchennym, które służy do przygotowywania różnych posiłków. Może być urządzeniem sterowanym ręcznie, lecz obecnie przez klientów wybierane są zazwyczaj urządzenia elektroniczne.

Historia robota kuchennego

Pewnego razu Brytyjczyk K.M Wood wyprodukował w swojej firmie lepszą wersję miksera, tzw. „Keenwood Chef”. Nowe urządzenie składało się z misy i wysięgnika z obrotowymi końcówkami i zrobiło ogromne wrażenie. Natomiast na francuskim rynku pojawiło się nowe, wielofunkcyjne urządzenie – maszyna do krojenia, szatkowania i ucierania. W latach 60-tych XX wieku, właśnie we Francji, pojawił się pierwszy robot kuchenny firmy Robot-Coupe. Jego pomysłodawcą był Pierre Verdon.

Początkowo robot znalazł zastosowanie w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Dopiero po kilkunastu latach wszedł na rynek i także gospodynie domowe mogły z niego korzystać. Jak wiadomo, robot sprawdził się i do dziś jest jednym z podstawowych i ulubionych sprzętów kuchennych.