Babskie sprawy Styl życia

Miłość z Internetu

Wielu uważa, że to niemożliwe, jednak coraz częściej spotyka się szczęśliwe pary, które poznały się właśnie w świecie wirtualnym. Jeśli właśnie tam szukasz partnera, warto zapoznać się ze wskazówkami, które ułatwią Ci poszukiwania.

Wielu uważa, że to niemożliwe, jednak coraz częściej spotyka się szczęśliwe pary, które poznały się właśnie w świecie wirtualnym. Jeśli właśnie tam szukasz partnera, warto zapoznać się ze wskazówkami, które ułatwią Ci poszukiwania.

Poproś o zdjęcie

Często kobieta boi się prosić o zdjęcie mężczyzny, żeby nie wyjść na płytką i skoncentrowaną na wyglądzie. Jednak piękne słówka i wytarte frazesy rozbijają się o prostą prawdę – wygląd MA znaczenie. Potencjalny partner musi nam się choć trochę podobać, żeby związek miał szansę przetrwać. Poza tym sam dobór fotografii dużo mówi nam o człowieku, który ją wysyła.

Jeśli unika wysłania, albo wysyła cudze – może być zakompleksiony, niepewny siebie i uważać, że nie zasługuje na związek z Tobą. Jeśli wyśle zdjęcie sprzed lat, albo takie, na którym brzydko wygląda – zapytaj, dlaczego wybrał właśnie takie, a nie inne zdjęcie, zanim odrzucisz jego kandydaturę. Być może pozytywnie Cię zaskoczy ciekawą historią o sobie.

Twój profil

Kiedy zakładasz własny profil na portalu randkowym, staraj się unikać wyświechtanych frazesów. Słowa „miła i sympatyczna” nie mówią nic o Tobie, poza stworzeniem ogólnego, niejasnego pozytywnego wrażenia. Poza tym nie możesz wymagać od innych, by byli ciekawi, jeśli sama nie zaoferujesz im czegoś, dzięki czemu będą mogli Cię lepiej poznać.

Informacje o ulubionej muzyce czy filmach zamieszczaj tylko wtedy, kiedy naprawdę jesteś w stanie spędzić z kimś kilka wieczorów rozmawiając tylko o tym. Staraj się w opisać to, co naprawdę lubisz i nie sil się na oryginalność. Nie żartuj, jeśli nie chcesz wyjść na niepoważną, nie wklejaj poezji. Bądź konkretna – mężczyzna, który szuka partnerki, a nie ładnej buzi na dwa wieczory z pewnością przeczyta Twój opis z uwagą.

Umieść swoje zdjęcie, a najlepiej dwa – od pasa w górę i całej sylwetki. Zdjęcia powinny być w miarę naturalne, swobodne, tak, jak wyglądasz na co dzień. Nie staraj się pozować czy na siłę wyjść dobrze, nie zamieszczaj również zdjęć z zabaw grupowych. Ubierz się ładnie i wykonaj makijaż taki, jaki robisz każdego ranka.

Rozmawiaj i pisz

By poznać kogoś interesującego nie trzeba przesiedzieć przed komputerem kilkunastu godzin, jednak dobrze jest wymienić parę maili czy porozmawiać przez komunikator internetowy. Rozmowa wirtualna nie ma porównania do rozmowy w cztery oczy – nie przejmuj się, jeśli konwersacja się „nie klei”. Bądź też gotowa na to, że czasami świetne rozmowy przez internet w ogóle nie wychodzą poza rzeczywistością wirtualną.

Czasem wystarczy parę maili, by poczuć zainteresowanie drugą osobą. Jeśli poczujesz nagłą chęć, by się z kimś spotkać – poczekaj do następnego razu z propozycją. W ten sposób będziesz wiedzieć, czy to tylko chwilowy impuls, czy rzeczywiste zainteresowanie. Jeśli to drugie – nie zwlekaj i zaproponuj wspólne wyjście. Nie czekaj, aż on wyjdzie z propozycją – mężczyźni bardzo często są nadmiernie ostrożni, jeśli chodzi o kontakty z kobietami w sieci i nie chcą być uznani za natrętów.

Swój numer telefonu możesz dać mężczyźnie dopiero po spotkaniu poza Internetem. W ten sposób będziesz mogła wcześniej ocenić, czy warto kontynuować znajomość i unikniesz niechcianych kontaktów. Nie daj się namówić na podanie go „na wszelki wypadek, gdyby mi coś wypadło” – zaplanujcie spotkanie w miejscu, do którego oboje łatwo traficie i o takiej godzinie, żeby obojgu pasowało.

Gdy pojawi się na czas, będziesz wiedzieć, czy wywiązuje się z obietnic, czy można na nim polegać i Cię szanuje.

List z seksem

Rejestracja na portalu randkowym niesie za sobą ryzyko otrzymywania maili o treści nieprzyzwoitej, zdjęć z pogranicza pornografii i natykania się na niedwuznaczne propozycje. Nie wdawaj się w dyskusje z osobą, która Ci to wysłała – zerwij od razu znajomość, a maile wykasuj.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać – napisz do administracji portalu, przesyłając dane użytkownika i obrażające Cię treści.

Przede wszystkim jednak nie reaguj zbyt gwałtownie. Jeśli to mężczyzna, z którym wymieniłaś już parę maili, zapytaj, dlaczego to zrobił. W ten sposób będziesz wiedziała, co nim kieruje. Pamiętaj – poważny, dojrzały mężczyzna nie potrzebuje w tak desperacki sposób szukać rozładowania napięcia. Niestety, wielu zakompleksionych, niedojrzałych mężczyzn i życiowych wykolejeńców traktuje portale randkowe jako sposób na tanią zabawę erotyczną bez zobowiązań.

Jeśli takie sytuacje powtarzają się zbyt często, przejrzyj jeszcze raz swój profil – być może zawiera on informacje, które mogą być błędnie zinterpretowane. Pewne frazy działają odwrotnie, niż myślisz. Najlepiej będzie, jeśli poprosisz kogoś znajomego o ponowne przeczytanie informacji.

Mamy nadzieję, że te parę informacji pomoże Ci odnaleźć partnera w wirtualnym świecie. Pamiętaj – miłość przychodzi do tych, którzy jej szukają, więc nie zrażaj się niepowodzeniami. Bądź wytrwała!

Roman Pręg

Komentarze (2)

marinka

8 lat temu

dokładnie tak, wszystko jest dla ludzi, jednak ważne jest by nie angażowac się z nowe znajomości. Sama mam konto na ezeo.pl i wiem, że w internecie można spotkać różnych, ale odpowiednio postępując można odnaleźć swoje szczęście

Emilly27k

8 lat temu

Czemu nie ? Jestem za poznawaniem nowych ludzi w internecie. Fajni, ale trzeba uważać na niektóre znajomości.

Zostaw komentarz