Felietony Najnowsze

Miłość w Internecie i na ekranie

miłość

Zakochanie, zauroczenie a później miłość. To wspaniale być kochanym i darzyć drugą osobę takim uczuciem. Szukamy swoich drugich połówek wszędzie. Czy jednak w Internecie i na ekranie można znaleźć miłość?

W poszukiwaniu miłości

Pragniemy miłości i boimy się samotności. Perspektywa samotnego życia u wielu osób wywołuje smutek. Znacznie ciekawiej i lepiej spędza się czas we dwoje. Ale znalezienie miłości nie zawsze jest takie proste. Niektórzy twierdzą, że nie należy jej szukać, ponieważ sama pojawi się w odpowiednią porę. Ale my i tak skrycie liczymy, że gdzieś za rogiem czeka na nas ten jedyny czy ta jedyna i wymarzona – miłość. Jedni szukają jej wręcz desperacko, widząc kandydatów na przyszłego męża w każdym przechodniu, inni liczą na duże szczęście i starają się w różny sposób pomóc losowi.

Internetowa miłość

Internet jak wiemy jest źródłem wiedzy, nie zawsze sprawdzonej ale z pewnością ogromnej. Pomaga nam w załatwianiu różnych sprawa a nawet w znalezieniu partnera czy partnerki. Dawniej prym wiodły biura matrymonialne, w których szukano wymarzonych ukochanych. W czasach nowoczesnej technologii przeniosły się do sieci, gdzie działają znacznie sprawniej i szybciej. Wystarczy zarejestrować się na jednym z wielu portali randkowych, gdzie możemy wedle swoich wymagań znaleźć interesujące nas osoby. To bardzo szybki sposób na nowe znajomości a nawet miłości. Problem pojawia się gdy nasz kandydat czy kandydatka, nie spełnia oczekiwań w świecie realnym. W Internecie każdy może być kim chce i to główny problem, dlatego warto stosować zasadę ograniczonego zaufania w tego typu kontaktach. Nigdy nie wiem kto tak naprawdę znajduje się po drugiej stronie łącza. Na portalach randkowych można poznać ludzi z całego kraju a nawet świata. Niewykluczone, że to właśnie nam się poszczęści i spotkamy tam swoją miłość na całe życie. Do internetowych randek najlepiej podchodzić z dystansem i uważać, aby internetowy świat całkowicie nas nie pochłonął.

Miłość na dużym ekranie

miłość

Czy można znaleźć miłość w telewizji? Okazuje się, że najprawdopodobniej tak, o czym świadczy ogromna popularność programów rozrywkowych z miłością w tle. To, że widzowie lubią oglądać zaloty innych na ekranie to jedno, ale fakt o ogromnej ilości zgłoszeń do tego rodzaju programów też potwierdza pragnienie miłości. Szukać można wszędzie, to dlaczego nie w telewizyjnym show. Mamy świadomość, że programy, gdzie rolnicy szukają sobie żony czy matki przyszłej synowej są w pewnym stopniu reżyserowane. Mimo tego miliony widzów kibicuje parom, które próbują swojego szczęścia w miłości. Takie uczucie to sprawa intymna, więc zapewne wiele osób nie zdecydowałoby się na taki krok. Ale każdy ma przecież prawo do miłości i szczęścia.

Zainteresowanie tematem świadczy o tym, że szukamy miłości w rożny sposób. Po prostu chcemy być szczęśliwi. Miłość na ekranie czy w Internecie – dzisiaj wszystko jest możliwe. Ważne jest to, abyśmy otworzyli się na miłość i drugiego człowieka.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

Ilona12

6 lat temu

Zarówno w internecie, jak i w życiu można trafić na oszustów nie ma co do tego reguły. Ale jeśli już chcemy założyć sobie konto na jakims portalu trzeba wybierać te sprawdzone. Sama kierowałam się opinia innych. Bez wątpienia dla mnie najlepszy był ezeo.pl od momentu założenia tam konta, ani razu nie pożałowałam swojej decyzji.

pati25

7 lat temu

Oczywiście,że w Internecie można spotkać miłość.Trzeba jednak być ostrożnym,bo nie zawsze informacje podane przez kogoś w Internecie są prawdziwe.Ale to nie dotyczy wszystkich,którzy ogłaszają się na portalach randkowych.Znam kilka par,które poznały się przez Internet i są w szczęśliwych związkach małżeńskich

Zostaw komentarz