miłość

Zakochanie, zauroczenie a później miłość. To wspaniale być kochanym i darzyć drugą osobę takim uczuciem. Szukamy swoich drugich połówek wszędzie. Czy jednak w Internecie i na ekranie można znaleźć miłość?

W poszukiwaniu miłości

Pragniemy miłości i boimy się samotności. Perspektywa samotnego życia u wielu osób wywołuje smutek. Znacznie ciekawiej i lepiej spędza się czas we dwoje. Ale znalezienie miłości nie zawsze jest takie proste. Niektórzy twierdzą, że nie należy jej szukać, ponieważ sama pojawi się w odpowiednią porę. Ale my i tak skrycie liczymy, że gdzieś za rogiem czeka na nas ten jedyny czy ta jedyna i wymarzona – miłość. Jedni szukają jej wręcz desperacko, widząc kandydatów na przyszłego męża w każdym przechodniu, inni liczą na duże szczęście i starają się w różny sposób pomóc losowi.

Internetowa miłość

Internet jak wiemy jest źródłem wiedzy, nie zawsze sprawdzonej ale z pewnością ogromnej. Pomaga nam w załatwianiu różnych sprawa a nawet w znalezieniu partnera czy partnerki. Dawniej prym wiodły biura matrymonialne, w których szukano wymarzonych ukochanych. W czasach nowoczesnej technologii przeniosły się do sieci, gdzie działają znacznie sprawniej i szybciej. Wystarczy zarejestrować się na jednym z wielu portali randkowych, gdzie możemy wedle swoich wymagań znaleźć interesujące nas osoby. To bardzo szybki sposób na nowe znajomości a nawet miłości. Problem pojawia się gdy nasz kandydat czy kandydatka, nie spełnia oczekiwań w świecie realnym. W Internecie każdy może być kim chce i to główny problem, dlatego warto stosować zasadę ograniczonego zaufania w tego typu kontaktach. Nigdy nie wiem kto tak naprawdę znajduje się po drugiej stronie łącza. Na portalach randkowych można poznać ludzi z całego kraju a nawet świata. Niewykluczone, że to właśnie nam się poszczęści i spotkamy tam swoją miłość na całe życie. Do internetowych randek najlepiej podchodzić z dystansem i uważać, aby internetowy świat całkowicie nas nie pochłonął.

Miłość na dużym ekranie

miłość

Czy można znaleźć miłość w telewizji? Okazuje się, że najprawdopodobniej tak, o czym świadczy ogromna popularność programów rozrywkowych z miłością w tle. To, że widzowie lubią oglądać zaloty innych na ekranie to jedno, ale fakt o ogromnej ilości zgłoszeń do tego rodzaju programów też potwierdza pragnienie miłości. Szukać można wszędzie, to dlaczego nie w telewizyjnym show. Mamy świadomość, że programy, gdzie rolnicy szukają sobie żony czy matki przyszłej synowej są w pewnym stopniu reżyserowane. Mimo tego miliony widzów kibicuje parom, które próbują swojego szczęścia w miłości. Takie uczucie to sprawa intymna, więc zapewne wiele osób nie zdecydowałoby się na taki krok. Ale każdy ma przecież prawo do miłości i szczęścia.

Zainteresowanie tematem świadczy o tym, że szukamy miłości w rożny sposób. Po prostu chcemy być szczęśliwi. Miłość na ekranie czy w Internecie – dzisiaj wszystko jest możliwe. Ważne jest to, abyśmy otworzyli się na miłość i drugiego człowieka.

Katarzyna Antos