makijaż-dla-bladej-cery

Pomimo tego, że lato panuje za oknami już od kilku miesięcy, a większość z nas może pochwalić się już piękną opalenizną, w naszym otoczeniu znajdują się również panie, którym naprawę ciężko jest się opalić. Najczęściej maja one alabastrową skórę, dlatego też nie tylko podczas przebywania na plaży, ale również podczas codziennego funkcjonowania nie rozstają się z kremem zawierającym wysoki filtr przeciwsłoneczny.

Jeśli jesteś jedną z tych kobiet nie powinnaś mieć żadnych kompleksów, nie musisz w końcu wyglądać jak typowa latynoska, aby czuć się pięknie i zmysłowo. Ostatnimi czasy  wręcz wraca moda  na jasną karnację, a całodzienne przesiadywanie na plaży staje się passe.

Rady odnośnie wykonania makijażu

Jeśli nie jesteś zwolenniczką ekstrawaganckiego makijażu mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, otóż idealnym rozwiązaniem będzie klasyczny make-up. Oto kilka sprawdzonych porad dla osób o bladej cerze:

  1. Cienie do powiek

Panie o jasnej karnacji powinny korzystać z zimnych odcieni, najlepiej jeśli będą to szarości, grafity oraz granaty. Są to odcienie które w piękny sposób podkreślą jasną skórę oraz ładnie wyeksponują Twoje oko.

  1. Usta

W tym wypadku mamy dwa rozwiązania, jeśli zależy nam na naturalności możemy postawić na delikatnie różowe i brzoskwiniowe odcienie, natomiast jeśli chcemy zaszaleć możemy wybrać neonowe kolory pomadek. Soczysta czerwień, pomarańcz, czy fuksja idealnie sprawdzą się podczas gorących letnich wieczorów.

  1. Róż do policzków

Niestety nie dla Ciebie przeznaczone są mocne odcienie róży do policzków.  Podczas zakupów w drogerii powinnaś postawić na naturalność, a więc: subtelną brzoskwinię oraz delikatny, blady róż.

  1. Rzęsy

Musimy Cię poinformować, że jedynym kolorem, który idealnie sprawdzi się przy Twojej urodzie jest czarny, tylko on ładnie podkreśli bladość Twojej skóry. Niestety błękity, fiolety czy inne kolory tuszów do rzęs nie są zarezerwowane dla Ciebie.

  1. Podkład

Znalezienie podkładu dla bardzo  jasnej karnacji to nie lada wyzwanie. Właśnie dlatego zanim po raz pierwszy zakupisz dany produkt postaraj się go wypróbować, unikaj tych, które zawierają żółte tony. W lecie możesz postawić na lekkie kremy BB, które z całą pewnością nie spowodują efektu maski na Twojej twarzy.

Podczas malowania musisz pamiętać, iż porady które Ci przedstawiłyśmy są dla Ciebie jedynie drogowskazem. Nie oznacza to jednak, że przez cały czas musisz się do niech bezwzględnie stosować, w końcu często to Ty sama wiesz w czym najlepiej wyglądasz.