Kultura Styl życia

List do Mikołaja – Ned Taylor

list do mikołaja

Przed nami mikołajki, dzień, na który czekają wszystkie dzieci.  Z myślą o najmłodszych i ich rodzicach wydawnictwo Wilga przetłumaczyło na język polski książkę Ned Taylor pt. List do Mikołaja. Dlaczego warto sprezentować ją najmłodszym?

 

List do Mikołaja – poczuję magię świąt!

List do Mikołaja to historia Julki i Franka – dwójki dzieci, które czekają na prezenty.  Napisali oni list, w którym informują Mikołaja, co chcieliby otrzymać. Dla świętego przygotowali nawet pierniczki i mleko, aby ten mógł się poczęstować, odwiedzając ich dom. Gdy idą spać, ciasteczko wpada w łapki myszki. Z powodu zimna zwierzątko gryzie list na strzępy, po czym wykorzystuje je do ogrzania swojego posłania.

Gdy do mieszkania Julki i Franka przybywa święty Mikołaj, widzi okruszki pierniczków. Podąża ich śladem i w ten sposób trafia do mysiej dziury. Spokojnie rozmawia z myszką, o nic jej nie obwiniając. Pyta zwierzątko, czy wie, o czym marzą Julka z Frankiem. Myszka przyznaje, że nieświadomie pogryzła list do Mikołaja, chcąc ogrzać swoje posłanie.  Jednocześnie wskazuje na przedmioty, o jakich marzą dzieci. Mikołaj pozostawia dla nich paczki zapakowane w złoty papier. To jednak nie koniec upominków. Mikołaj postanawia obdarować też myszkę ciepłym kocykiem, aby ta więcej nie musiała marznąć w nocy.

Jakie przesłanie ma dla dzieci Ned Taylor?

List do Mikołaja to pięknie ilustrowana książka dla dzieci, która niesie ze sobą ważne przesłanie. Należy pomagać innym, wynagradzać ich za szczerość i prawdomówność. Jednocześnie uczy dzieci empatii i wyrozumiałości. Czasem kolega lub koleżanka zrobią coś, przez co mamy problemy, ale  nie należy na nich napadać, tylko otwarcie i szczerze porozmawiać – dokładnie tak, jak zrobił to Mikołaj z myszką. Książeczka autorstwa Ned Taylor pozwala poczuć magię zbliżających się mikołajek i Bożego Narodzenia. A wszystko to przez miniaturowe koperty, które można otworzyć i włożyć do nich list z prośbą o konkretne prezenty.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

pati25

2 lata temu

Świetna książka.Taki prezent z pewnością spodoba się dzieciom 🙂

Danusiate

2 lata temu

Książkę już zamówiłam, pomoże w budowaniu świątecznego nastroju 🙂

Mindi

2 lata temu

Wspaniała książka na Mikołajki albo prezent gwiazdkowy. Przeze mnie kupiona trafi do małej Zosi, mam nadzieję, że się jej spodoba 🙂

Zostaw komentarz